Koşucularda kreatin

Merhabalar kreatinin sprint gibi kısa ve orta mesafelerde etkili oldugunu biliyorum.ben daha cok 10km kosucusuyum ve yağ oranım yüksek kreatin destegi ile bunu dusurebilir miyim bir de kasta su tutulmasi beni ne kadar etkiler

1 Beğeni

Supplement lere fazla bel bağlamamak gerek. Nerdeyse tamamen ticari amaçlı ürünlerdir.

3 Beğeni

Bu tarz yorumlara eskiden çok destek verirdim ama şu an öyle düşünmüyorum. Boşuna üretmiyorlar sonuçta bu supplementleri? Yanlış mıyım tabii ki bu da tartışmalı. Ben de kreatin kullanmaya başlamak istiyorum yakında bu konuda birkaç makale okudum pubmed’de ve birkaç spor blogunda ama yine de buraya sormak istiyorum.

Kreatin bahsedildiği kadar etkili bir aminoasit midir?

Dört yıllık vücut geliştirme geçmişim oldu bazılarına göre kısa bir süredir lakin bu süre zarfında supplement olayını deneyimledim ve bu sonuca kendimce net vardım. Supplement sadece besin listenize küçük bir ektir. Etkilerini ibanki hissetmezsiniz. Kullandığım ve kullanmadığım zamanları kıyasladığımda hiçbir fark göremedim.

Ve özellikle kreatin biz uzun mesafe (3k üzeri uzun mesafedir) koşuculara hiçbir faydası yoktur. Sprinter sporculara fayda sağlaya bilir heralde çünkü sadece ilk çıkışta bir destek verir

3 Beğeni