Koşucular İçin Görgü Kuralları

Abi doğru diyorsun aynısını her gün Anıttepe’de yaşıyorum. Yürüyenler yol bile vermiyor, bir gün koşarken omuz atıp yere indircem birini o olacak. Koşan birisini görünce pardon ama b*ka bakar gibi bakan insanlar var. Sırf bu yüzden bile çoğu insan koşuya çıkmaya utanıyor.

Bu arada konudaki link kırık, okuyamadım. @RunOnuR

3 Beğeni

Çalışır link:

2 Beğeni

covid sonrası güncellemek lazım :grin:
mesela ben artık kaldırımda koşmuyorum, maskesiz insanlarda tereddüt oluyor. mümkünse yolda koşuyorum…

sevgiler,

4 Beğeni

Pek çoğunuzun yazdıklarına katılıyorum .Benim özellikle şikayetçi olduğum konu ise koşarken günaydın dediğiniz yahut selemladığınız adamın gayri medeni olmasıTren seyreder gibi seyretmesi.İçimden durdurup ulan dingil bi selam ver be demek geliyor

13 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum :point_up:

1 Beğeni

Karşılaştığın bu kişiler karikatürdeki kişi gibi :slightly_smiling_face:
(Google’da sensin günaydın yazınca çıkan tipler)
Not:Bu Çinliler covid19’u biz çıkardık, telif hakları ödemeden virüs fotoğrafını paylaştınız, 10bin ateşleyin yada mahkeme sonucu 50bin ödemek durumunda kalırsınız fikrini ülkemizde olsalar hayata geçirebilirdi.

9 Beğeni

Caddebostan sahilinde sabahın 5:30 unda bile yan yana yürüyerek tüm yolu kapatan insanlar mevcut. Hava aydınlandıktan sonra slalom yapmadan koşmak imkansız hale geliyor. Nedense birçok koşucu da grup halinde yan yana giderek yolu kapatıyor. Bana en garip gelen ise Maltepe atletizm pistinde inatla ilk kulvarda yürü-koş yapan koşu grupları. Saat kullanmayanlar var, 400 mt performansları için ilk kulvarı kullanmak zorunda olabilirler. Ama en azından yürümeye başlarken arkana bakmadan niye yan kulvara atlarsın. Bunu sen bilmiyorsun, başındaki antrenör de mi bilmiyor?
Bir de pazar sabahları saat 9:00 da cross-fitçiler geliyor. Kulübelerin önünde en az 4 kulvarı kapatacak şekilde yüksek müzik eşliğinde ısınmalarını yaptıktan sonra, 5-6 kulvarı kapatarak 100 mt sprint atıyorlar. Sprint bitiminde ise kapatmadıkları kulvara geçip duruyorlar. Bir keresinde 2 defa antrenörlerini ikaz ettim ( ikisinde de interval sırasında önüme atlayanlar yüzünden durmak zorunda kaldım), 3. de güvenliğe söyledim gelip uyardı, 4. de durarak grubu uyardım, 5. de ise önüme çıkan bir tanesine kasti olarak çarptım. Benim interval antremanım da çöp oldu. Trafiğe çıkan herkesin kuralları bilmesi gerektiği gibi, atletizm pistinde de herkesin kuralı bilip uyması gerekir.

12 Beğeni

genelde ben de hep olumsuz tecrübeler edindiysem de (gaziemir altay tesislerinde bazı zamanlar koşan tek kişi olarak kulvar bulamıyordum), selam verip duvarla çok karşılaştım, köpeğini gezdirmeye çıkmış ve tasmayı uzun bırakmış insanlar sebebi ile bir kaç defa köpek tarafından düşürüleyazdım vs. pozitif bir not bırakayım, iki hafta önce izmir’de yaşanan sel günü (salı olmalı) bostanlı sahilde koşarken ilk durakla ikinci durak arasında bir yerde tramvay durdu kondüktör pencereden seslendi (gel bırakayım nereye gidiyosan kart basmasan da olur)…

7 Beğeni

başka bir konu için video ararken şu videoya denk geldim, biraz gülümsememe sebep oldu…

galen rupp koşarken iç kulvarda yürüyüş yapan / yavaş koşan iki kişinin arasından geçmek zorunda kalıyor…videonun 50sn civarında görebilirsiniz…rupp bile bunla uğraşıyorsa bizim burda halka açık pistlerde uğraşmamız çok normal göründü gözüme birden :slight_smile:

2 Beğeni

Alberto Salazar, Galen Rupp ile spor tıbbı videosunu görünce aşağıdaki BBC belgeseli aklıma geldi.

Artık bende bıraktım selam vermeyi .Hiç ümidim kalmadı malesef

1 Beğeni

@gencer51 , selamı sabahları ver, büyük oranda dönüş olur veya sen selam vermeden sana selam veren olur;sabah spora çıkanlar için teorim bu. Sabah kalkmış, koşuyorsa birşey vardır.

Sizin İzmir gibi deniz kıyısı yerde verilen selama tuhaf bakmaların olması daha da üzücü. Ben selam vermem ama alırım duyarsam. Adım adım İzmir koşularına tüm İzmirdeki koşuforum üyeleriyle beraber davet edilmiştin.Keyifli koşular .

1 Beğeni