Koşu yazılımlarıyla ilgili danışma

Arkadaşlar merhaba,
Yazılımlarla ilgili çözmeye çalıştığım bir mesele var. Koşu saatim yok cep telefonum kayıt tutuyor.

Hep aynı parkurda koşuyorum. 700 m iniş, 700m çıkış olmak üzere bir turu 1400m olan bir pist. (Etiler yakınlarında Alman deresi denen yer)

Yeni başladığım için henüz sadece yokuş aşağı koşup sonra yokuş yukarı yürüyorum; bu hiç değişmeyen bir kalıp. İki üç haftadır çalışıyorum, gittikçe daha diri ve tempolu koşmaya başladım. Ama bunun istatistiklerini göremiyorum, çünkü yazılımlar birer km’lik aralıklarla analiz ediyorlar. Oysa bu 1 km’nin 700 metresi koşu, 300 metresi yürüyüş.
Her koşuyu kaç dakikada koştuğumu söyleyebilen, koşmaktan yürümeye geçtiğimi ayırt eden ya da mesela tur tanımlaması yapılabilen bir yazılım çözümü var mı, yoksa tek çözüm saat, kronometre vs midir?
Teşekkürler

2 Beğeni

Kullanmadım ama konuya ilişkin bakıyım dediğimde şu programı buldum.
Ancak bahsettigin özellik “custom run” kısmında ve 7TL ile o özellik açılıyor.Almaya kalkınca -bana da lazım- 5TL bir sekilde indi 2TL oldu.
Ekran görüntüsü:

Evde 2m koş, 2 m yürü ve 2 tekrar yap diye örnek yapıp, her tur kaydediliyor mu diye baktım.Kaydediliyor.
Tek problem, telefon veya saat 700m yi 600.m veya 800.m’de gps hatasıyla tamamlamış sanabilir.Ama hata payı daha az olur eskiye göre.

Yarın ekmek almaya bu programla giderim, denemiş olurum :slightly_smiling_face:. Türkçe konuşmuyor.Ayarlarda dil değiştirme yok.
Adres:

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim, çok makbule geçti, hemen inceleyeceğim.

1 Beğeni

Bugün Couch to 5K Run Double programını denedim. Evet, tahmin ettiğiniz gibi sorun o mesafe ölçümünde çıktı. Aşağı doğru koşarken doğru ölçülen mesafe yukarı doğru yürürken 30-50 m eksik ölçüldü. (Yani ben bitkin bir şekilde yokuş çıkarken ve yokuşun bitmesine daha 50 metre varken bana “koş” diye bağırıp süreyi başlattı. Hemen “pause” yaptım :grinning:)

Daha deneme yapmalıyım, yaptığı hatayı sistematik yapıyorsa hallederiz, aşağı koşmayı 700 m yukarı doğru yürümeyi 750 m tanımlayınca sorun çözülür.
Hemen göze çarpan eksikleri var, arayüzü profesyonel değil, interval’e başlayınca yatay dönüyor dikey tercih edemiyorsun ya da mesela 3 tur koşup, yapmakta olduğum 8 etaplı bir intervali yarıda kesmek istediğimde koştuğum kısmı siliyor. Bu yüzden silmesin diye beş defa her etabı tek tek “Skip”, “Are you sure?” “Yes” yapmak gerekiyor. Yapılıyor tabi, zor değil de yazılımın halletmesi de zor değildi. :grinning:
Evet, biraz daha karıştıracağız programı.

1 Beğeni

10 dk’da 750m yürürken bunu 11dk yürü, ardından 750m koş şeklinde, hem dakika hem mesafe olarak harmanlansa çok daha iyi olurdu.Düz yerde 50m fazla veya az koş/yürü sorun olmaz.Ancak koşulan yerde son 50-100m baya dik ise sorun.Telefondan otomatik dönmeyi kapamak veya music control yazısının üzerindeki ekran tuşunu denemek gerekebilir.
:raising_hand_man::+1:

1 Beğeni

Telefonunuzda strava uygulaması kullanıyorsanız pist olarak tanımladığınız mesafeyi veya istediğiniz herhangi bir bölümü, istediğiniz yönde, başlangıç ve bitiş noktaları ile birlikte segment olarak tanımlayabilirsiniz. Bunu bir kez yaptıktan sonra her koşunuzun o segmentteki sonucunu strava’da görürsünüz. Premium uyelik de olduğu taktirde o segmentte koşan diğer üyelerle de kendi performansınızı sürekli kıyaslayabilirsiniz.

2 Beğeni

Evet segmentleri gördüm, sağolun. Koştuğum yerlerde tanımlanmış segmentler de var. Ama uygun değil, insanlar evlerinden vs başlatmışlar. Nasıl yeni segment ekleniyor bir bakacağım. :+1::+1::+1:

1 Beğeni

Bu gün yine rundouble programını kullandım, tam olarak istediğim zamanda koşuya başlayıp istediğim zamanda bitirmeyi ve yürüyüşe başlamayı başardım. Ama maalesef programın raporlaması çok kötü ya da ben bulamadım. Grafik olarak verdiği bilgiyi tekst olarak (yani her etabı kaç saniyede koştuğumu) göremiyorum.

Açıkçası bunu beklemiyordum :grinning:

1 Beğeni

Fotografta *not uploaded yazan kısım bende görünmekte. Güvenlik ayarlardan o kısmı açılırsa bendeki gibi link görürsünüz sanırım.

1 Beğeni

Fatih Bey sizin telefon android mi? Ben onu açmayı başaramadım, yazılımın kendi güvenlik ayarları mı var, android’in mi?

Telefon Android. Sizin?

Setting, upload,default plan privancy.

Anyone with link kismi isi cozer.herkese acmaya gerek yok.bir de altta maps var,o da anyone with link