Koşu ve kulak sorunu

Merhaba arkadaşlar, uzun yıllardır koşarım bir problemim yaşamadım . Spor salonuna başladım 2 ay önce koşu bandında koşmaya başladım koşu mesafem 10 K oluyordu genelde. Salondan eve geldiğimde kulağımda felaket bir kalp sesi duydum yere uzandım 3.4 dakka kadar sürdü kesildi. 1 hafta sonra tekrar başladı ve hekime başvuru yaptım sorun yok dedi ancak devam edince başka bir hekime daha gittim ilaçlar filan verdi kandım ama g
Yine devam edince bir başka hekime daha giderek anlattım durumu MR çekindim kulakta havalanma vs dedi . Başka bir hekime başvuru yapmam sonucu kulağıma kortzonlu iğne yaptı oda işe yaramadı. 2 aydır kullanmadığım ilaç gitmediğim hekim kalmadı. Koşu bandı sonrası başladı belki tesadüf dedim ama kalıcı bir hal oldu çınlama ve rüzgar, kalp çarpıntı sesi . Bu durumu yaşayan var mı yahut tavsiyeniz , teşekkür ederim şimdiden

ct çekildinizi her şey normal göründüğünü, işitme testi yaptırdığınızı ve sorunun işitme kılları/sinirleriyle alakalı olmadığını anladığınızı düşünerek bir fikrim var…

yakında çok kilo verdiniz mi? kilo verince östaki tüpünün etrafındaki yağ tabakası azalarak kanal etrafındaki baskıyı azalttığından sürekli açık kalmasına sebep olabiliyor. bir süre sonra yağ dengesi oturunca geçiyor. kendi sesinizi içerden duyuyor gibi misiniz?
eğer kilo verdiyseniz, şu terimlerle bir araştırabilirsiniz.

“patulous eustachian tube”

eğer sizinkinin de bu olduğunu düşünüyorsanız, tam anlamıyla düzelene kadar yapabileceğiniz bir rahatlatma yöntemi yazacağım…

7 Beğeni

Güzel kardeşim öncelikle böyle bir problemi dile getirdiğin için teşekkür ederim. Kulağında felaket bir kalp sesi çarpıntı yapmış olabilecek bir durum olabilir fakat kaygı durumun bunu da tetiklemiş olabilir. Yani birşeylerden korkmuş görünüyorsun . Bu sadece senin düşüncenin o bölgeye uyguladığı bir durum . Bence üzerine gidip çözebileceğin bir konu ama psikolojik bir drum gibi duruyor. Kolay gelsin.

Yanlış bir davranış sonucu kulağımda bir hasara yol açtım ve Tinnitus denilen oldukça boktan bir çınlama ile 17 yıldır yaşıyorum .İlk bir kaç ay delireceğimi düşündüm çünki ne uyku nede dinlenmeme izin veriyordu .Ortam sessizleşirse hemen farkettiriyordu kendini.Geceleri tv yada radyo açıkken uyuyabiliyordum sadece 1-2 saat okadar .sonra ne oldu biliyormusun alıştım ona şimdi arada bir aklıma geliyor.Umarım seninki çabucak geçerde alışmak zorunda kalmazsın.Fakat yukardan yazıldığı gibi pskolojik bir şeyde olabilir .Geçmiş olsun acil şifalar inşallah

3 Beğeni

Dün okuduğum bazı yazılarda @gencer51’de olduğu gibi uzun süreli olabildiğini okudum.
Uyurken ses, radyo, belli bir frekensta yayın vs bahsediliyor.

Özelden, Ankarada yaşıyorsanız, daha önce gittiğimiz bir doktor tavsiye edebilirim.
Geçmiş olsun.

1 Beğeni

Cızırtı bulup açıyordum ilk başta .Bildiğin cızırtı iyi geliyordu çınlamaya

1 Beğeni

Merhaba yoğun antrenmanlardan sonra yarım gün kulagım tıkalı gibi olur sonra gecer.Kendi konuşmam kendime eko yapar konusöa tonumu ve siddetimi ayarlayamam. zamanla geçti diyemem alıştığımdan ağırını yaparsam yine aynısı oluyor.

1 Beğeni

Cevabınız için çok teşekkür ederim kilom aynı hiç değişmedi

aynen öyle oluyor haklısınız:)

1 Beğeni

[quote="gencer51, post:4, topic:1192
miş olsun acil şifalar inşallah
[/quote]

güzel temennin için çok teşekkür ederim

1 Beğeni