Koşu Sonrası Ağrı

Merhaba.

Mülakat için koşu antrenmanları yapmaktayım fakat geçen pazar kendimi gereğinden çok fazla zorladım ve sonraki günden itibaren bacaklarımda hamlık ağrısı oluştu. Spor sonrası hamlık ağrılarına ara ara bırakıp tekrar başladığım spor salonu tecrübelerimden dolayı alışkındır ve 2 3 güne geçer diye düşündüm.

Aradan 5 gün geçmesine rağmen hafif tempo koşu yapmayı denediğimde iki bacağımın da arkası baldır ve calf denilen bölge komple kasıyor veya çekiliyor gibi hissediyorum. Normal otururken pek bir ağrı sızı hissetmiyorum.

Voltaren kremi ve hapı kullandım ve arkadaşımın önerisiyle arada buz koydum ancak problem geçmedi. Önümüzdeki salı günü ise mülakatım var ve bu şekilde koşmam imkansız gibi.

Neler yapmam gerekir? Salı gününe kadar kendimi toparlamam gerekiyor. Önerilerinizi bekliyorum.

1 Beğeni

Dinlenebilirsin.Varsa masaj rulosunu kullanabilirsin.

Birkaç dakika, gün içi rahat hissedersen birkaç kez bu şekilde oturabilirsin (el gövde değil, oturma bacak şeklinden bahsediyorum).Bana iyi gelmişti, seni bilmem ama bir iki deneme sonrası kendin bırakabilir veya devam edersin.

3 Beğeni

Masaj rulom yok, bugün gidip alayım.

Dediğiniz hareketi de deneyeceğim.

Teşekkür ederim

1 Beğeni

Salıya kadar hafif hafif koş, gün boyu sürekli ağrıyan noktaya masaj, koşu masaj, soguk su, sıcak su masajı ile geçer , sınav öncesi iki parol içtinizmi sorunsuz geçersiniz diye düşünüyorum.

1 Beğeni