Koşu sırasında iki kolda uyuşma

Merhaba. Adana da amatör olarak 10K ve 5K koşuları yapıyorum. Benim sormak istediğim soru koşu esnasında iki kolumda birden uyuşma meydana geliyor. Bende koşmaya devam ederken kollarımı yukarı kaldırıyor ve biraz sallıyorum. Daha sonra uyuşma geçiyor ve koşuma hiç hız kesmeden devam ediyorum. Bu bir sağlık problemini mi işaret ediyor ?

Benimde sağ kolumda oluyor çok hafif hafif ama rahatsız etmiyor beni.

Benim de koşarken sol kolumda (üst tarafı çok az hareket ettirdiğimden dolayı olduğuna inandığım) hafif uyuşma oluyor ve fark edince kolumu aşağı yukarı ,sağa sola sallıyorum geçiyor devam ediyorum. Ancak sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi bu konuda da bizi değil kendinizi ve hislerinizi dinleyiniz. Hisleriniz sizi genelde yanıltmaz. Doktora gitmeniz gerektiğini düşünüyorsanız da hiç ertelemeyiniz.

10K ve 5K koşuları çok uzun sürecek koşular değil. Uyuşma olmaması gerek diye düşünüyorum. Koşarken kollarınızın şeklinde bir sıkıntı olabilir mi ? Damar,kalp rahatsızlıkları olabilir , alkol sigara etkisi de olabilir. Hafife almayın bence.

Bir Multipl Skleroz (MS) hastası olarak vücuttaki uyuşmalara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum.

Uyuşmalar geçiciyse sorun yok fakat uyuşmalar koşulardan sonra da devam ediyorsa, özellikle sıcak duş alırken artıyorsa ve vücudunuzun diğer kısımlarında da uyuşmalar başlıyorsa bir nöroloji uzmanına başvursanız iyi olur.

Tebrikler doğrusu. dilerim diğer MS hastalarına örnek olursunuz.