Koşu sırasında baş ağrısı

Merhaba ben araniza yeni katildim daha iki gundur kosuyorum :slight_smile: dun de boyle olmustu bugun de aynisi oldu sormak istedim kosuya basladigimda basim agriyor neden olabilir baska yasayan var mi bu durumu?

1 Beğeni

Merhaba hızlı çıkıyor olabilir misiniz? Bi de yavaş çıkıp dener misiniz?

Aslinda yeni oldugum icin kisa adimlarla ve yuruyup biraz oyle basliyorum surekli kosamiyorum zaten bi dakka yuru 30 sn kos yapiyorum ama ilk baslama noktam genelde hafif yokus asagi oluyo ondan mi acaba? Bi de ayagimin on kismiyla adim atamiyorum dikkat ettim once hep topugum vuruyor.

buff kullan sıcaktan yada rüzgar yediğin için olabilir.

Tesekkur ederim buff nedir onu bile bilmiyordum ne kadar cok sey var ogrenicek :slight_smile:

https://kosuyorum.net/erkek/raidlight-pass-mountain-1478

Bence tansiyona bakmakta fayda var. Yüksek tansiyon yapıyor olabilir baş ağrısını.

Su kaybım fazla olduğunda baş ağrım oluyor, yeterli miktarda sıvı almaya gayret ediyorum.

1 Beğeni

Merhaba herkese .
Evet duzenli olarak kullandigim bir tansiyon hapim var. Ama bir yildir aktif olarak bodyfit stronger gibi hiit antremanlarina giriyorum onlarda hic olmadi bu basagrisi yine de aklima gelmedi degil tabi.
Buff resimleri cok guzel ama sitesine baktim pahali geldi bayaa.

https://www.decathlon.com.tr/C-565581-bere-ve-boyunluklar bunlarda işinizi görecektir.

Cok tesekkurler bunlar iyi olur :slight_smile:

Eğer beta blocker tarzı bir tansiyon hapı kullanıyorsanız bu ilaçlar kalp hızınızın sarf ettiğiniz efor karşılığında yükselmesini önler ve baş ağrısı benzeri problemlere yol açabilir. Yada efor sırasında tansiyonunuz aşırı yükseltiyor olabilir. Bence bir kardiyolog ile görüşmenizde hatta efor testi yaptırmanızda ve ambulatuar kan basıncı baktırmanızda fayda var.

1 Beğeni

Verdiginiz cevaba cok tesekkur ederim. Bu sabah soyle bir sey uyguladim. Hic bi sey yemedim cok az su ictim 630 dan 7:15 e kadat parkta kos-yuru seklinde calistim. Arada da aletlerde kultur fizik hareketleri yaptim. Basima da bana yine burda tavsiye edilen basliktan taktim ozellikle alnimi ve basimin yarisina kadar kismini muhafaza ettim. Bugun 4. Gundu. Her gun kostugum sureyi arttiriyorum. Bugun hic basim agrimadi. :slight_smile: meger ne guzelmis kosmak yurumek boyle.