Koşu olayında en çok zevk aldığınız şey nedir?

Koşu olayında en çok zevk aldığınız şey nedir?

• Güzelce ter atıp toksinlerinizden kurtulma hissi mi?

• Sabah koşusu yaparak vücüdu ateşleyip güne enerjik bir başlangıç yapmak mı?

• Akşam koşusu ile fazla enerjiyi atıp daha rahat uyur hale gelmek mi?

• Kilolarınızdan yavaş yavaş kurtulup hafiflemenin verdiği hazzı yaşamak mı?

• Şehrin yollarında sokaklardaki hayatı seyrederek yol almak mı?

• Patikalarda doğanın verdiği huzuru ve tabiatın kokusunu hissetmek mi?

• Haftasonu uzunundan sonra yediğiniz/yiyeceğiniz o güzel
    kahvaltı/yemek mi?

• Gün içerisinde kendinizi daha dinç, daha az yorulan, daha enerjik
    birisi gibi hissetmek mi?

• Yarışlarda rakiplerinizi birbir geçmenin verdiği tatmin duygusu
    mu?

• Veya Yarış esnasında kafa dengi birisini bulup sohbet ederek ve
    belkide yeni bir arkadaş edinerek bitişe ulaşmak mı?

• Yarışlarda başlangıç anındaki o güleryüzlü ve sizi tamamiyle
    anlayan bir topluluğun içinde olmanın verdiği huzur mu?

• Antremanlarınızda hedeflerinize odaklanarak zihninizi günlük
    uğraşların verdiği sıkıntılardan kurtarmak mı?

• Antremanlarınızı ve/veya yarışlarınızı sosyal medyada paylaşarak
    birilerine ilham vermek veya insanların takdir sözlerini duymak mı?

• Kulaklarınızda müzikle patika/yol ayrımı olmadan dünyadan soyutlanmış
    olmanın verdiği huzuru yaşamak mı?

• Kendinize koyduğunuz haftalık/aylık/yıllık hedefleri tutturmuş
    olmanın verdiği tatmini yaşamak mı?

yani sizin olayınız nedir?

3 Beğeni

E) Hepsi seçeneği var mıdır? :slight_smile:

3 Beğeni

Haftasonu koşuyorum genelde. Sabah erken kalkmak inanılmaz enerjik hissettiriyor. Diyet yapmadan kilo verilebildiğini görmek insanı şaşırtıyor. Bunca sene o diyet listesi,bu diyet sırrı diye televizyonda insanların kandırıldığının farkına varıyorsun. Halbuki tek yapmaları gereken şey HAREKET. İster koşu olsun ister yürüyüş.

Orman koşuları doğaya ne kadar uzak yaşadığımızı suratımıza çarpıyor.Yeşil insana mutluluk veriyor.

Koşu yapılan günlerde bacaklardaki kaslarda hafif yanma hissi insanı mutlu ediyor.

2 Beğeni

Koşmanın kendisi zevkli :blush:. Bu forumda en çok hoşuma giden şey de yarış raporlarını okumak​:blush:

1 Beğeni

öncelik sirasina göre

Kosarken dalip gitmek, dünyadan kopmak, yalniz kalmak, sadece düsüncelerimle hayallerimle basbasa kalmak. Bazen kilometrelerce sonra farkediyorum dalip gittigimi. Belki bundan dolayi yarislara hic katilmadim, kosarken yalnizlik hosuma gidiyor.

Doganin/ormanin sesini, kokusunu hissetmek, orman ve doga ici kosularinin payini artirdim bundan dolayi.

Saglikli yasamak, is hayatinin stresini atmak, zindelik, kilo artisini durdurmak :smile:

3 Beğeni

Yolda olma hissini seviyorum!Yeni yerler keşfetmeyi,doğanın sesine kulak vermeyi seviyorum.Çok da özel(!) olmadığımızı,beşeri hayatlarımızda kendimize biçtiğimiz değer,konum ya da ayrıcalıkların dışında ,aslında bizlerin yani insanoğlunun ,doğanın bir parçası olduğumuz fikrine yakınlaşıyorum.Doğanın ,derelerin,kayaların ,ağaçların,dağların da bizim gibi bir ruhu olduğuna inanıyorum .Hatta bizden daha kadim bir ruha sahip olduklarına inanıyorum :smile: Özellikle ve öncelikle patika koşullarındaki o eşsiz anları seviyorum.Birçok örnek verebilirim,İznik koşusunda sabaha karşı Saka(türü konsunda yanılıyor olabilirm) kuşlarının çılgınlar gibi şakımasına tanık olmak gibi…Nefes almanın ne kadar değerli olduğunun bilincine varıyorum.Hayatın karmaşası içinde kaçırdığımız onca güzel şeyin ayırdına koşarken daha çok vakıf oluyorum.Nedenleri ve motivasyon unsurlarını sıralamaya kalkışsam daha bir çok neden sayabilirim.Ardımda bıraktığım yolu önümde uzanan yol kadar çok seviyorum . Ve ne kadar anlatılsa eksik kalacak.Tüm bunların üzerine parkuru tamamlamanın hazzı ve bir sonraki için heyecan duymak ve üzerine aynı tutkuyu paylaştığın değerli dostlar kazanmak…İlk aklıma gelenler ,listem uzun

3 Beğeni

Koşu olayına dair bu kadar çok şeyden zevk almak…
Hayran oldum ve gıpta ettim :slight_smile: