Koşu için eldiven

Evet doğru okudunuz bu mevsimde mi demeyin bi dinleyin hele :smiley: Yaklaşık 14-15 yıldır vitiligo ( deri pigmentlerinin kendini imha etmesi) rahatsızlığım var. Elimin üzeri komple beyazlaşmış durumda ve bu bölge güneşe çok hassas :frowning: . Güneşli havada antreman yaptığım zamanlar oluyor ve önemli derecede yanıklarım oluyor.Kol bölgesini kolluk ile kapatabiliyorum ama elimin üstü güneş kremine rağmen yanıyor bunu engelleme için bilardocuların kullandığına benzer hafif elimi örtecek kullandığımız kollukların kumaşına benzer malzemeden yapılmış eldiven var mıdır? İnternette yada her hangi bir mağazada gören duyan var mı?

Decathlon da Kalenjinin çok ince kumaştan yapılmış eldivenleri var.

1 Beğeni

http://www.amazon.com/Outdoor-Research-Chroma-Full-Gloves/dp/B00HPWSRPG/ref=pd_sim_468_4?ie=UTF8&refRID=1TZ4217MJ4W0N3A7ZWFQ

1 Beğeni

Hem su geçirmez hemde 4 mevsim kullanılabilir eldiven
Bende var ve ben memnunum

1 Beğeni

Tören eldiveni alabilirsin, özellikle askeri malzeme satan yerlerde tören için dersen anlarlar, (Bir pamuk bir de polyester olabı var, pamuk daha iyi olur tahminimce) bir de Kadıköy’deki askeri malzemelerin satıldığı pasajda alt kattaki outdoorcuda çok ince ipek eldivenler vardı…

Edit: Bir de bisiklet, motosiklet için kullanılan ince eldivenler vardı. Onlara da bakabilirsin…

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Bisiklet eldivenleri işinizi görür diye düşünüyorum. Decathlon da çok fazla alternatifler var yada bisiklet mağazalarından ulaşabilirsiniz.

Bu seneki UTMB’de malzemenin önemini bir kez daha anladım. Ellerim üşüdüğü için bir sürü sıkıntı yaşadım. Birden fazla eldiven taşımak çok verimsiz ve kullanışsız. Yarış biter bitmez ellerimi bir daha üzmemek için gittim şu eldivenleri aldım. Üşüdün mü giy, darlandın mı çıkar. Bu kadar basit. 100gr’dan hafif. Su ve rüzgar geçirmez. Ufak çantası ile çok az bir hacim kaplıyor. Ucuz yollu eldivenlere sıkıntı çekmeye değmez :slight_smile:

2 Beğeni