Koşu Forum Antrenman Günlükleri

Yokuş işi demek ki zor değilmiş :))) . Şimdi bunu 10 -15 gün oturtup sonra yokuşları daha hızlı koşarak -Yokuş tekrarı antrenmanı na çevirmek gerekli.

5 Beğeni

Yaparım Serdar hocam… Nabızı bu düzeyde tutmaya devam mı, biraz hızlanayım mı?
Hızlanabilirim. Tempo çok düşük öyle!:grinning:

2 Beğeni

Mesafe 10km’nin altı, tempo ve yorgunluğa gore 3-6 km daha iyi olur gibi. Sonuçta haftalık koşu sayısında tembellik yok :nazar_amulet:

3 Beğeni

Yokuş tekrarı antrenmanı farklı.Orada surdurebilcegin maksimum hıza odaklan yokus yukari kosarken nabıza hiç bakma istediği kadar çıkabilir . Tekrara yeniden baslarken sadece zone2-3 e inmesini bekle.

6 Beğeni

Zaten bugün benim dizlerden aşağısı çalışmayı reddetti. Anlaşılan birden o kadar yokuş fazla geldi. Fatih’in de dediği gibi 5-6 K cıvarında koşarım, ter atma keyfini de nabızın serbest olduğu yukarı çıkışlarda almaya çalışırım, inişlerde nabzı düşürürüm. Bakalım… hele 15 gün öyle yapayım. Sağolasın.

5 Beğeni

Bir hafta da böyle gecti…

9 Beğeni

0-vAd4qsc3w

Bu hafta 3 antrenman ile şenlendim :ghost::running_man::deer:

Pazartesi ve Cuma akşam kayalık koşu ve salonda bacak güzelleştirme. 60 kiloya çıkardım ağırlığı, Mart ayında 65 kg deneyip dizler devam derse Ramazan Bayramından sonra 70 kiloya çıkıp Uludağ için hazırlığın bir başlığını tamamlamış olmayı umuyorum. Kayalıklarda koşarak esnemiş, ısınmış e biraz da zorlanmış ama uyandırılmış kaslarla, bacak kas gruplarını hissederek leg curl ile çapraz sorguya almış gibi eğitiyorum. Salondaki vücutçu gençler; " Abi göbişin çok çıkmış ama bacakların baya güzel" diyorlar. :rofl::rofl::rofl:

Çarşamba sabah işe gittim koşarak aç karnına koşmayı hiç sevmesemde😂

Bu hafta toplam 36 km, 1400 mt eleveyşın ile biraz daha hareketlendim, hava durumu antrenmanlar için mükemmel. Haftasonu yasakları bitmediğinden, ormana gidip sabahtan akşama gezememek uyuz edici, bu yüzden kilolarımı veremiyorum maalesef :smiley:

11 Beğeni

Bir haftadan uzun neredeyse hiç koşamadım bugün koşu bandında 5:30 ortalamadan koştum. Herkese İyi haftasonları

9 Beğeni

Bu hafta programa ara verip bisiklete başladım :smiley:
Hem bisiklete alışma hem de ufak ufak sınırlarımı görme açısından.

Koşu ve bisiklete yavaş yavaş birlikte devam ederek ilerletmek istiyorum.
Bakalım nasıl olacak?

8 Beğeni

Bugün yokuş çalıştım.
120m yokuş 120m iniş şeklinde çalıştım.
Çıkışlar 4.30, inişler 9 pace ile
Nabız 130’a inince yokuşa başladım, bazen 30 sn kadar beklemem gerekti.

(Bu arada 700 m iniş 700 m çıkışta güven veren saat nabız verisi 120+120’de hiç güvenilir görünmedi bana. Sürekli bakıp inmesini bekliyorum ve 130’a inmiş olmasını beklerken hep üstünde bir rakam görüyorum. Sonra rakam birden düşüveriyor.)

7 Beğeni

Bir kayalık operasyonu daha başarıyla tamamlandı. Güzel lodos vardı. Bacaklarıma bol bol deniz suyu sıçradı. Daha bir keyifli oldu sulu sulu bacaklarla :rofl::running_man::mountain::+1:

10 Beğeni

120 metreyi nispeten kısa sürede koştuğunuz için, bilekten ölçen cihazların çoğunda zaman atlaması olur;

1. aralıksız ölçüm yapmadıkları için
  2. aralıksız ölçüm bile yapılsa, nabızdaki ani yükseliş ve düşüşlerin bilekten hissedilmesi için zaman gerekir

o sebeple kısa mesafelerde değişik dalgalanmalar görebilirsiniz nabız verisinde…

3 Beğeni

Evet, öyle galiba!
Birden yükselip birden düşmelere geç intibak ediyor. Sanırım saatlerin çoğunda var bu.

2 Beğeni

Dün yorulduğum için bugün kısa kestim.
350 yokuş 350 iniş 3K

5 Beğeni

7 Beğeni

5K - 120m yokuş 120 m iniş şeklinde
Genelde sarı zone’da (ort.135 bpm) koştum.

Kar fırtınası geliyor, kaç gün koşamayacağız deyip çıktım. Kar serpiştirirken koşan üç kişiydik, ben, genç bir kadın ve hep gördüğüm, yokuş ya da iniş, temposu hiç değişmeyen epey yaşlı bir başka kadın.

(Hemen her seferinde koşu sonunda saati durdurmayı unutuyorum. Öyle olunca saat de, istatistik de, uygulama da ne diyeceğini şaşırıyor)

4 Beğeni

Belki de burcun özelliği, ben de koşarken ve çoğunlukla yürürken çevremdeki kişilere, koşu şekillerine, montlarında t-shirtlerde yazanlara (tff-iyilik pesinde koş-adım adım), sadece tek bacakta tozluk takanlara vs vs ister istemez kafaya kazınıyor. :raising_hand_man: Oğlak :goat:

5 Beğeni

7/24 gözlem yapmakla görevliyiz😀
Ben yıllarca herkesi öyle sandım… değilmiş. Etrafını görmeyen insanlar daha çok!

4 Beğeni

İki haftadir ayni şekle devam :smiley::running_man::ghost: hiç yoktan iyidir
Pazartesi Cuma kayalik menü ve 60 kg bacak güzelleştirme
Çarşamba evden işe koşu

6 Beğeni

Yarı maraton hazırlığında 5. hafta geride kaldı. Sanırım haftaya kar kıyamet zorlayacak. Kapalı spor salonunda Zone 2 ile geçebilir bu hafta :man_shrugging:t2:

7 Beğeni