Koşu esnasında boyun ve sırt ağrısı

Bugün ilk defa yaşadığım bir durum. 8k da sırtımın ortasında ve ense tarafında bi ağrı hissettim biraz devam edip geçmeyince bıraktım koşuyu. Nedenini anlamadim. Bu konuda bilgisi olan varsa yanitlarsa sevinirim.

1 Beğeni

Kendini kasarak koşmuş olabilirsin

1 Beğeni

İlk koştuğum zamanlar (5km’den fazla koştuğumda) benim de ense ve omuz taraflarımda ağrı olurdu. O bölgelerin güçsüz olduğunu düşünerek çapraz antrenmanları yapmaya başladım. Bir zaman sonra ağrım olmamaya başladı. Özellikle omuz, göğüs ve sırt bölgelerini kuvvetlendirecek hareketler yapabilirsiniz. Şu aralar yine 10 km üzerisinde yoğun tempo koştuğumda hafiften bölgesel ağrılar yokluyor. Nereniz ağrıyorsa bilin ki o bölge dayanıklılık açısından zayıf noktanızdır. İlk olarak kuvvetlendirmeye oradan başlayın :slight_smile:

1 Beğeni

Tesekkur ederim yanitlariniz icin. Ben de yaklasik 1 aydir salon antremanlarina ara verip kosuya odaklanmistim. Sanirim tekrar donmem gerekiyor :slight_smile:

2 Beğeni

Verdiğiniz ara kendisini belli etmiş :grin: Ben 2 tane (5 kg’lık) dambıl aldım, evde haftanın 3-4 günü bölgesel olarak (sırt, göğüs, omuz, karın, bacak, kol) çalışıyorum. Youtube’da evde dambıllarla yapılabilecek çok faydalı içerikler var. Haftanın 1 günü de min. 30 dakikalık yoga egzersizleri çok güzel oluyor. Verimli antrenmanlar diliyorum.

3 Beğeni

Tesekkur ederim yanitiniz icin :slight_smile:

1 Beğeni

Dumbel rowing , barfiks, Lat karna çekiş , Lat enseye çekiş gibi hareketler ; omuz yana açış ,omuz öne açış gibi hareketler işinize yarar.Bunlar için de salona gitmeye gerek yok bence…set sayısı 2-3 tekrar sayısı da dayanabileceği biz maksimum sayının %75 ini yapmaya çalışın…

1 Beğeni

Tavsiyeleriniz icin tesekkur ederim isa bey :pray:t3:

@Ozkan tavsiye etmişti bu hesabı: https://www.youtube.com/c/VladIxel/featured kendisine çok teşekkür ederim.

Aradığınızı bulamazsanız instagram hesabından yazdığınızda mutlaka dönüş yapıyor Vlad Ixel.

Ben bölgesel sırt ağrım için yazmıştım, kendisi şöyle bir yorum yapıp “Usually lower back pains come from really tight hamstrings or hips” Post-Run Stretch Routine - Improve Recovery & Mobility - (FOLLOW ALONG) - YouTube hareketlerini tavsiye etti.

6 Beğeni

Teşekkür ederim yanıtınız için :pray:t3: