Koşu dünyasında ayakkabı kabusu mu yaşanıyor?

Biz karbon plakalı ayakkabıları takip ediyor, yol yarışlarındaki rekor artışlarını gözlemliyoruz ve hatta tartışıyoruz. Çok üstünde durmadığımız bir gelişme de pistte yaşanıyor aslında. Pistte kırılan rekorların bazılarında ışık takibini konuşmuştuk ama yeni pist ayakkabılarında da Nike’ın farklı denemeleri çokça konuşulur oldu. Yüzmede yaşanan şey yaşanıyor sanki. Umarım bu dönemleri kötü hatıralar olarak anmayız ileride.

8 Beğeni

Bu hafta sonu Trabzon YM’unda koşan çoğu sporcuda Nike’ın karbon plakalı ayakkabıları vardı,o ayakkabıların devamlı çıkardığı lak-lak-lak sesleri hala daha aklımda.Bugüne kadar böyle ses çıkaran bir ayakkabı görmedim.Bu da işin başka bir tarafı

8 Beğeni

Ben çakma karbon plakalı Tempo Next % aldım. İncelemelerde ayakkabının çok ses çıkardığı söyleniyordu. Ne kadar ses çıkarabilir yahu diye şaşırmıştım. Lakin gerçekten çok ses çıkarıyor yürürken bile pat pat diye. Emekliye ayırdığım ayakkabıları günlükte giyerim normalde ama bunları kesinlikle giyemem. Zaten yol koşularında sürekli müzik dinlerim. Etrafımdakiler düşünsün :sweat_smile:

5 Beğeni