Koşu bandında 24 saat #project24

Değerli koşucu dostlar,

Geçtiğimiz haftasonu #project24 adıyla Özgür Tetik hoca koşu bandında 24 saat koştu. Ben bizzat 2 kez etkinlik alanındaydım, olmadığım zamanlarda da olabildiğince canlı yayından takip ettim. Fiziksel ve mental savaşı bizzat yüzünden okunuyordu, şahit olmak büyük bir şanstı…

Türkiye’de böylesine önemli denemeleri buraya da taşımak ve belki ilerde aramızda daha çılgını çıkıp bu denemeyi geliştirir umuduyla paylaşıyorum.

Forum arşivine girmesi açısından;
Özgür Tetik hoca, koşu bandında 24 saatte 191.44K koştu.

@aykutc abi senin söyleyeceklerin mutlaka vardır diyip topu sana atıyorum… :wink:

7 Beğeni

Ben sabaha karşı 04’ten 08’e kadar Özgür’ün yanındaydım. En zorlanacağı bölümün 16 ile 20. saatler arası olacağını tahmin etmiştim ve öyle de oldu diyebilirim. Gecenin sessizliği ve monotonluğu üstüne midesi kötüydü, bir süredir bir şey yiyemiyordu. Uzun bir süredir sadece yürüdüğü için midenin toparlanması için bir 10 dk uzanmasını tavsiye ettim, öyle de yaptı. Kalktıktan sonra yürüme koşma yapmasını önerdim. 200 m jog, 200 m yürüme şeklinde giderek bunu uzun süre devam ettirebildi.

Koşu bantlarının açık havada konuşlandırılması güzel düşünülmüştü, kapalı alanda olmasından kuşkusuz daha iyiydi. Sabaha karşı kısa süre çiseleyen yağmur dışında da koşmak için iyi bir hava olması şanstı. Farkındalık yaratmak ve uzun uzun koşmak hakkında bilgisi olmayanların böyle bir şey yapılabildiğini öğrenmesi adına gayet faydalı bir etkinlik oldu herhalde.

12 Beğeni

Bu organizasyonda Bahar Baltacı tarafından kaydedilmiş güzel bir vlog var.

4 Beğeni

Bahar Hanım’ın videosunda Ankara’dan gelen 2 arkadaştan birisi benim :slight_smile: Biz de destek olmak amacıyla sanırım 15-16 saat kala oradaydık. Sabah erken kalkabilsek bitişe de gitmek istiyorduk ama yorgunluktan yetişemedik maalesef :slight_smile:

Özgür hocayı bir kez daha tebrik ediyorum. Farkındalık yaratmak, inanınca başarıldığını göstermek açısından çok önemliydi. Dilerim böyle etkinlikler devam eder.

4 Beğeni

Desteklemeye giden kişinin yorgunluktan bitişe yetişemediği bir durumda, 24 saat koşan üstada hayranlık bi kat daha artıyor :blush:Koşanın da, destekleyenlerin de ayaklarına yüreklerine sağlık​:clap:

1 Beğeni