Koşu bandında 100 mil dünya rekoru denemesi

Geçtiğimiz aylarda koştuğu ilk 100 mil yarışında 12 saat 20 dk ile ABD rekorunu kırmaya çok yaklaşan Taggart VanEtten 1 Mayıs’ta koşu bandında 100 mil dünya rekorunu kırmayı deneyecek. Haftalık hacmi 415 km ile zirve yapan VanEtten’i Twitch’ten canlı izleyebileceğiz.

Haftalık hacim için Strava hesabına göz atabilirsiniz.

10 Beğeni

haftada 415km bisiklet yapmayıp kendisine bisikletçi diyenler varken koşu mesafesi olarak bu rakamlara çıkmak, daha doğrusu çıkabilmek çok büyük iş…

2 Beğeni

Haftalık 415 km’i bulan hacim nedir, nasıl yapılır, nasıl koşulur? Tekrar tekrar okudum yine de oturtamadım kafamda. Strava istatistikleri ilginç, bravo gerçekten

1 Beğeni

Hafta sonu back-to-back soyle: cumartesi bantta 100 km (6:55), pazar 50 km (3:50) :roll_eyes:

5 Beğeni

https://www.twitch.tv/taggartruns/

Türkiye saatiyle 15:00’te başlayacakmış gibi görünüyor.

3 Beğeni

100 Mil - 11 Saat 32 Dakika

https://www.strava.com/activities/5226628180

6 Beğeni

Stephen Cousins (Film My Run) tarafından yayınlanan Taggart VanEtten röportajından önemli noktaları ve rekor denemesinin yapıldığı günden aklımda kalanları derlediğim bir yazı yazdım. Spor geçmişinden ve o gün yediklerinden de bahsettiğim bu yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://sedatkurtulus.com/2021/05/10/100-mil-kosu-bandi-rekortmeni-taggart-vanetten/

8 Beğeni

Çok coşkulu paylaşımlar yapıyor Twitter’da. Fazla heyecanlanıp büyük konuşabiliyor. Geçenlerde biri bu işleri Camille Herron’a sormalısın gibi bir şey yazdı. Herron da görüp şu twiti attı.

Sanki birçok insanın söylemek istediğini dile getirmiş.
Kullandığı kalıbın Türkçe’de en yakın karşılığı şu olsa gerek: “Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.”

2 Beğeni

Ayine’nin de ayna olduğunu bu vesileyle öğrenmiş oldum. Taggart’a coşkulu hedefli konuşmak, yapabilme ümidini bana verdiğinden olsa gerek bence havada kalmıyor.Camille daha da iddialı konuşmuştu 24 saat rekoru için.Bakalım ne olacak.