Koşu Ayakkabım İçin Düşüncelerinizi Merak Ediyorum

Herkese öncelikli olarak merhabalar, forumdaki ilk günüm ve hepinize kucak dolusu sevgiler yolluyorum.
22 yaşındayım, uzun süredir sporla uğraşan birisiyim ve koşuyu hep yapmış olduğum sporlarla (taekwondo, calisthenics v.b.) kombinledim ancak son 5-6 ay öncesine kadar tabiri caizse bodoslama koşan bi tiptim. Bu dalın inceliklerine az buçuk hakim olmaya başlayıp araştırdıkça gördüm ki zannedildiği kadar basit olmamakla beraber çok derin bir konu. Çok uzatmayacağım, 10 km’ye kadar ucuz spor ayakkabı modelleriyle kendi kendime gelmişim bir şekilde. Şimdi biraz daha koşuya yönelip 1 yıl içinde yarı maraton çıkarabilcek seviyelere ulaşmak istiyorum. Dışa basıyorum ayakkabımın hep dış ve topuk kısımları eskimiş. Hafif tarağım var ve normal tabana sahibim. Bütçem dahilinde geçen gün 350 liraya nike winflo 7 modelini görünce de kaçırmak istemedim. Bu ayakkabının yastıklamasının çok iyi olmadığını okudum ama beni idare eder mi onu çok merak ediyorum. Kapıda ödeme yaptım gelene kadar fikrim değişir belki diye de sizlerin fikrini almayı düşündüm. Biraz uzun yazıp sıkmış olabilirim, kusuruma bakmayın lütfen. Teşekkürler.

3 Beğeni

Merhaba, ayakkabı seçimi konusunda @spinodal ın linkini verdiğim yazısını inceleyebilirsiniz.
Ayakkabıların genel özelliklerini görmek ve ayakkabılar ile ilgili fikir edinmek için Runrepeat i kullanıyorum. Ayakkabılara verilen puanlara çok bağlı kalmadan, drop, ağırlık, içe/dışa basma, yastıklama gibi konularda toplu halde bilgi bulabiliyorum.

3 Beğeni

Çok değerli vaktinizi ayırıp yardımcı olduğunuz için teşekkürlerimi sunarım.

3 Beğeni

Çok iyi bir fiyata almışsınız. Ben kullanmadım, ama kullanıcılarının genelde beğendiği bir ayakkabı. Okuduğuma göre yastıklama kötü değil, sadece içe-dışa basanlar için özel bir desteği yok, dengeli basanlar için üretilmiş. Bence rahat edersiniz, ona çok takılmayın. Benim ayak da taraklı. Artık ayakkabılar eskisi gibi taraklı ayakları olanlara ıstırap vermiyor, üst kısım yumuşayınca sorun azaldı. Normal ile geniş (wide) ayakkabının tabanı çoğu markada aynı, sadece üst kısmı 1 cm daha geniş yapıyorlar; ama ekstra geniş (extra wide) ise o zaman tabanı da daha geniş oluyor. Siz normal ayakkabıda da rahat edersiniz. Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

3 Beğeni

çok teşekkür ederim :slight_smile: sağolun.

2 Beğeni