Koşu antrenmanları için en ideal şehirler

Ben hep iyiye yoruyorum bu bakışları. Kendi kendime diyorum ki : bak nasıl da bakıyor sana, nasıl da imreniyor :grimacing:

1 Beğeni

Ah ne güzel aslında böyle düşünebilmek :slightly_smiling_face: keşke insanlar garipsemek yada kınamak yerine imrenip spora baslasalar :hugs::grinning:

1 Beğeni

Bön bön bakışların hakkını geç saatlerde koşarak veriyorum ben. Şuanda mecbur 9 gibi bitiriyorum koşuyu ama öncesinde geceye bile uzanırdım. Bir gece dedenin biri soruyor, hayırdır evlat ne oldu ne koşuyon diye. Spor spor deyince hee deyip bir garip bakışla yoluna devam etti.
Bön bön bakışlardan rahatsız olan erkeklere bir süre bisikleti tavsiye ediyorum. Taytla gezerkenki bön bön bakışlardan sonra alışıyorsunuz her şeye. :smiley: Arkadaş bana temas edip düştü hastanelik oldu bir seferinde, gittik hastaneye. Yaşlılar baştan aşağı bir güzel süzdü beni. O süzüşten sonra bön derdi olacak gibi bile olmadı bir daha. :smiley:
Bu arada belediyemiz önceden koştuğum kaldırımları yolları kış öncesi mahvedip bıraktı. Bir süre tarla yollarında koştum. Ancak karşıdan gelen aracın ışığından kafa lambamı da yanıma almadığım bir akşam, önümdeki toprak birikintisinin üstünden takla atınca, geçen seneki gibi tekrar sakatlanmamak için vazgeçtim o güzergahtan. 5 - 6 KM mesafedeki bir parka gidiyorum araçla, orada koşuyorum. :crazy_face: Oraya yakın bir arkadaşı da yürüyüşe başlattım orada. Zayıflamak istiyor ama olacak gibi değil. Ben bir dürüm yerken o iki dürüm bir tam ekmek yedi bugün, ya da bazuka ya da zurna dediğimizin yanında bir dürüm yiyor falan… :rofl:

En iyi antrenman parkurları kocaelidedir.Evden çık 10 dk da ormandasın, üstelik elevasyon gain 1000 yaparsınız, Deniz kenarı, baraj kenarıyla doğaya doyarsınız, hernekadar sapanca Sakarya iline ait olsada sapanca ultranın büyük bölümü Kocaeli sınırlarında koşulmaktadır.

4 Beğeni

Orası bisiklet için de iyi. Birkaç kez Kartepe tırmanan kendine fark atıyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Hayaller Niğde - Aladağlar
Gerçekler Arnavutköy - İstanbul…

5 Beğeni

İstanbul koşucuları asfaltta koşar , arazidede dereceleri kimseye bırakmaz, bu nasıl oluyor anlamıyorum.

3 Beğeni

Ahahhah afiyet olsun :joy:
Evet gece saatlerinde koşmakta bir alternatif fakat kadınlar için biraz sıkıntı ne yazikki :unamused::confounded:

1 Beğeni

Yalova da iyidir. Sahilimiz, stadyumumuz , yeşilliğimiz var. :slight_smile::handshake:

Malatya için yorum yapacak arkadaşımız var mı ?

3 Beğeni

Sağolun. :smiley:
Kötü tarafı gece serinliğinden sonra gündüz koşunca sıcağa dayanamıyorsunuz. Kadınlar için dediğiniz gibi sokak koşusu sıkıntı olabilir ama iyi aydınlatmalı büyük parklar iyi oluyor. Koşanlar görüyorum geç akşam saatlerine kadar.

1 Beğeni

Belgrad var, Taşdelen var, Aydos var. Koşana alternatif var yani :smiley:

3 Beğeni

resim

Eldoret Kenya
En iyi koşucular oradan cıkıyormuş :smiley:

4 Beğeni

Coğrafya kaderdir :unamused: :confounded:

2 Beğeni

Katılıyorum. Hem trail hem de sahil olanağı var. Maltepe’deki atletizm pisti imkanı var. İstanbul bu açıdan oldukça zengin aslında, koşmak isteyene :slight_smile:

1 Beğeni

İstanbul’da herşeyden önce rekabet var,koşu arkadaşı var,gruplar var; insan bir şekilde motive oluyor.Şöyle anlatayım.2 seneyi aşkın bir süredir yol yarışı koşmuyordum,dağlarda kafa dinleyerek koşmak, şehirde jog havasında idman yapmak daha kolayıma geliyordu.2018’de 1:30 civarlarında YM koşarken 2021’in başına kadar bir tane bile hız idmanı yapmadım.Bırak hız idmanı yapmayı bu süreçte 1km gibi bir mesafeyi bile 4:00 tempoda koşmadım.Evet trail yarışlara bile hazırlanırken hız idmanlarını bırakmamak lazım kabul ediyorum ama kolayıma geliyordu.

2020 Ekim’de Tahtalı yarışında güzel insanlarla tanışıp bir grup olduk .Tekrar onlarında gazıyla yol yarışı koşayım dedim.3 ay gibi bir sürede 1:37 civarında YM koşabildim.Ben Trabzon’da yaşıyorum,burada bırak grup olmayı koşan insan sayısı az,bir de benim gibi kendi kafana takılmayı seven bir insansan iletişim sıfıra düşüyor.İdmanlarıma eşlik eden kimse olmadığı için icabında idman atlatabiliyorum kafama göre.Ama grup halinde idman yaptığınız zaman herkes birbirine karşı sorumluluk hissettiği için idmanlar daha düzenli oluyor.Uzun lafın kısası büyükşehirlerin en büyük avantajı insanların kurduğu birlik bana göre

9 Beğeni

Bence Muğla’nın Fethiye ilçesidir. Ailem orada yaşamaktadır. Ben ise Ankara’dayım. Her Fethiye’ye gidişimde sahildeki uzun koşu parkurunun (3-3.5 km uzunluğunda) ve dahası karagözler tarafındaki koyların bulunduğu 12-13 km’lik dağ yolunun değerini anlıyorum. Ankara’da ise Kolej’de oturduğumdan dolayı Kurtuluş Parkı’na gidiyorum. Koşu parkuru 400-500m civarında. Parkın çevresi de tam tur 1.2-1.5 km civarı. Uzun koşularımda sıkılmadan edemiyorum. Ayrıca kalabalığı da promosyonu :)) Yine de yukarıdaki arkadaşın dediğine katılıyorum. Kalabalık şehirlerde koşu gruplarını görmek güzel hissettiriyor.

3 Beğeni