Koşturmaca (Podcast) sürekliliğini isteyenler

Hazır Mert de her yazdığımızı okuyorken buradan yeni bölüm için kampanya başlatalım. Özleyenler yazsınlar :smile:

13 Beğeni

Başlığı daha verimli ve faydalı bir hale getirmek adına… Belki hangi tür sohbetlerin beğenildiğini/istendiğini, hangi konularda beklenti olduğunu yazmak çok daha iyi olacaktır…

5 Beğeni

Doğru Mert, teşekkürler. Ben yakın zamanda gerçekleşen yarışları analiz ettiğiniz bölümleri daha çok seviyorum.

Ben. Valla dinliyorum. Yol uzun. Ne olduğu pek önemli değil konunun, kendi kendime cevap verdiğim de oldu size. Yani muhabbet ediyormuş gibi :wink:

6 Beğeni

Ben tüm bölümleri iki kere dinledim hatta bu sene avrasya öncesi bazı bölümler üç oldu :). Koşu tecrübem arttıkça sohbetlerden aldıklarım da artıyor bu taraftan bakılırsa iyi ama artık Ilgaz’ın esprilerini ve Mert’in istatistiklerini ezberlemeye başladım. Yeni bölümler şart.
Ben özellikle konuklu bölümleri beğeniyorum. Gözümüzde büyüttüğümüz kişilerin de insan olduğunu hatırlamamıza ve motivasyona çok faydası oluyor. Deneyimlerini paylaşmak isteyecek bir sürü tecrübeli sporcu ile yöntem ve önerilerini esirgemeyecek birçok uzman, antrenör, doktor, diyetisyen, organizatör olduğunu düşünüyorum.

8 Beğeni

İstek 1) “Antrenmanlardan antrenman beğen” bölümünde ilerleyen zamanlarda antrenman türleri için ayrı ayrı bölümler yapabiliriz demiştiniz. İnterval, fartlek, tempo gibi konularda belki de konuk alarak farklı bölümler kaydedebilirsiniz diye düşünüyorum.

İstek 2) Cross training ile ilgili bir bölüm fena olmaz belki de. Bisiklet, trainner kullanımı, yüzme, evde egzersiz önerileri, core çalışmaları ve de triatlona giriş olabilir belki. Hatta triatlona başlangıç ile ilgili başlı başına bir bölüm bile olabilir. (Mert’in “Bu podcast koşu podcast’i, bu yüzden tamamen triatlon konuşulması taraftarı değilim” dediğini duyar gibiyim ama bölümlerden birisinde Ilgaz emeklilik hedefim olarak triatlon/ironman bitirmek olabilir demişti)

Aklıma geldikçe yazarım buraya :slight_smile: Ilgaz’la Mert’e selamlar :wink:

4 Beğeni

Yeni bir koşucuyum. (Koşucu olmaya çalışıyorum desem daha doğru). Koşturmaca podcastlerinin eski bölümlerini dinliyorum bir yandan. Her bölüm benim gibi yeni başlayanlar için tam bir bilgi deposu. Ayrıca ilk bölümlerdeki sohbetler özellikle benim için çk motive edici oldu. Nitekim ben de 36 yaşında, daha önce kendi çapında koşan ama buna çok da ciddi zaman ve motivasyon ayırmayan biriyim ve Ilgaz ve Mert’in de yaklaşık bu yaşlarda (evet biliyorum bir 4-5 yaş var arada başlama zamanında :blush: ) başladığını duyunca “neden olmasın yahu” dedim kendi kendime.
Her neyse uzatmayayım başlığı görünce ve “Hazır Mert de her yazdığımızı okuyorken” :blush: kendilerine bir saygı duruşu niteliğinde yazmak istedim teşekkürlerimi.
Ve tabi ki devamını güncel konuları ben de merakla bekliyorum.
İyi koşmalar, sağlıklı günler.

5 Beğeni

Hem koşturmaca devam etsin hem de Ritim ve İstanbulrunning yazılar arasına çok uzun aralar koymasın😋

1 Beğeni

ben yeni keşfetmiş bulunuyorum koşturmaca podcast’lerini. şu dakika itibari ile 20 tanesini indirdim ve 1.bölümden itibaren dinlemeye başlıyorum, müthişsiniz @spinodal ve @ilgaz :smiley:

Ben!

Muhabbetler çok samimi ve bilgilendirici. Kulaklarımız özlüyor sizleri :slight_smile:

Parmak kaldırıyorum :wink:

ben de bekliyorum podcastlerin devamını.

Bu bir kuş, bu bir uçak, hayır hayır bu süpermen

10 Beğeni

merhaba podcastleri indiremedim nasıl indiriyosunuz?

Yapamazlar… (Gaz :))

Bu sayfadan doğrudan dinleyebilir veya mp3 olarak indirebilirsiniz.
Ayrıca yine aynı sayfada sağ üst köşede RSS beslemesi için, iTunes için ve eposta üyeliği için bağlantılar var.
@Hbzat bu 5 yöntemle de dinleyemiyor musunuz?

1 Beğeni

Artık dönersek Koşturmaca 2 olarak geliriz @emretok75 :wink:

1 Beğeni

yok dediğiniz yöntemlerle dinliyorum e posta olarak da üye oldum ama indir denen yerde indiremiyorum sadece dinleyebiliyorum online o da kotamdan yiyor. ben internet bağlantısı olmadan dinlemek için mp3 çalarıma falan kaydetmek için indirmek istiyorum

sabah güneş doğmadan parka gidiyorum müzik dinlemek yerine konuşma dinlemeyi seviyorum. hem etraftaki kuş seslerini yakalıyorum hem yanımda insan varmış gibi hissediyorum güzel oluyor. bu podcasti de burda duydum. çok hoşuma gitti. yapanları da tebrik ediyorum.

1 Beğeni

Avrasya maratonu yaklaşırken ilgili bölümleri bir daha dinlemeyi planlıyorum.