Koşturmaca İçin Konu Önerileri

Koşturmaca için konu önerilerini bu konu altında toplayalım. @spinodal ve @ilgaz haklı olarak konu verin konuşalım diyorlar:-) Hem böylece yılda iki kereden fazla yayınlanır:-)

2 Beğeni

konudan ziyade konuk almalarını öneriyorum. bu işe gönül vermiş, yurt içi ya da yurt dışında önemli yarışlara katılmış şahsiyetleri koşuşturmacada görmek, onların yarış deneyimlerini, antreman tekniklerini, anılarını vs dinlemek ilginç olabilir diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Son podcastte bahsettikleri son dönemde artan koşu sayısı aslında oldukça güzel bir konu. 6 ay geçmeden konuşulabilse ne güzel olur!

Aslında forum bu konuyu konuşmak için oldukça güzel bir ortam. Hem koşanlar, hem de organizasyon tarafından olanlar forumu takip ediyor, faydalı bir yazışma olabilir.

1 Beğeni

Cross-training hakkında bir şeyler söylenebilir belki. Hangi amaç ile hangi tür egzersizleri ne kadar yapılarak antrenman programlarını destekleyeceğinden bahsedilse ben sevinirim.

1 Beğeni

Aladağlar bence özel bir bölümü hakkediyor :blush:

2 Beğeni

Artık aslında konu daha kolay çünkü çok yarış ve olay var.

Örneğin Aladağlar, Kaçkar, Runfire bitti. Buralardan birer koşucu ile röportaj yapılabilinir. Ayrıca doping konusu enteresan bir konu uzmanı çıkarılabilir. Beslenme ile ilgili bir uzmanla röportaj çok iyi olur.

Outrunnerdan Selçuk ile ayakkabı seçimi üzerine bir röportajın muazzam olacağını düşünüyorum.
Doğru çanta ve yarışlarda malzeme seçimi ile ilgili benle yapılabilinir :slight_smile:
Gene BV sporttan bir yetkili kompresyon çoraplarını anlatabilir.
Burası koşu forum ama bisiklete biniliyor, bisiklet seçimi kullanımı triathlon gibi konularda röportaj yapılır.
UTMB geliyor gene…

vs.vs…

3 Beğeni

Mert Spartathlon’a hazırlanıyor, 42 gün kalmışken nasıl hazırlandığı ve Spartathlon üzerine bir Koşturmaca bölümü dinlemek güzel olurdu bence :slight_smile:

5 Beğeni

Mert Derman’ı strava’dan hayretle takip ediyorum, spartathlon ile ilgili antreman planını, mental ve fiziksel hazırlıklarını anlatsa güzel olur gerçekten.

4 Beğeni
3 Beğeni

Başka birşey isteseymişim olacakmış, olsun yeni bir Koşturmaca bölümü istemiş olmaktan dolayı mutluyum :slight_smile: