Koşmam doğru bir karar mı?

Yazi epey eski. Blog da cok bakimsiz kalmis. Simdi bu paylasimi yapmadan once bakim ve temizlik yaptim. Bu ise yaramis oldu, tesekkurler. :slight_smile:

5 Beğeni

Tekrar merhaba dostlar,
Gerçekten yazımı yazarken farkı dönüşler almayı düşünmüştüm hani şu antrenmanı yap ya da bunu yap vs. ama gerçekten ufkumu geliştiren dönüşler aldım. Hepinizin parmaklarına sağlık şu an başladığım durumdan daha farklı düşünüyorum. Süreklilik konusuna gelirsek keyfi düzen tutmamazlık yapmıyorum aslında hoş iş bahane bulmaya dönüyor ama gerçekten vakit konusunda sıkıntı yaşayanlardanım. Yüksek lisans yaptığımdan mütevellit hafta içi 3 gün işten sonra okula gidiyorum ki bu sabah 5 de başlayan temponun akşam 22:00 da bitmesi demek ki bu hayli yorucu. Diğer günler ise taze baba olmamdan mütevellit ( 1.5 yaşında bir oğlum var ellerinizden öper ) onunla farklı bir hayatı deneyimliyorum. Elde kalıyor bir hafta sonum onda da 1 antrenman günü kalıyor. Neyse en azından süreklilik konusunu anladığımı düşünüp en olmadı her hafta sonu bir antrenman da işimizi görür. Sürekli olursa o da amacına az ya da çok hizmet eder diye düşünüyorum. Podcastlere gelirsek ben Kaçık Prens podcatinin müptelasıyım ama yukarıca verilen podcastlere de muhakkak yer vereceğim. Yeni ufuk açan dostlara selamlar. Kalın sağlıcakla.

4 Beğeni

Hafta içi iki gün bebek arabasıyla çok yavaş 30 dakikalık antreman, hız önemli değil base koşusu, Z1Z2 ağırlıklı, evin etrafında, bu antremanlara oğlunuz da bayılacak, buna özel hazırlandığınızı, ayakkabı, şort, şapka, bere vs görecek, güzel bir baba-oğul paylaşımı, bir adet de pazar uzunu 45-50dk ile başlayın, (oğlanı annesine bırakın :slight_smile: )

4 Beğeni

Güzel fikire benziyor :slight_smile: Fikirleriniz için teşekkür ederim. Sağolun

1 Beğeni

:smiley: koşmayıp ne yapacaksınız? :smiley:
Kilonuz gayet normal, birazcık göbek ve bacaklarınızla yağlanma vardır muhtemelen ki hiçbir şekilde ekstra diyet vs gerektirmez. Kahvaltıda bol su için, biraz protein-sebze ağırlıklı beslenin, sabahları plank gibi bir başlangıç egzersizi yapın bu size yeter.

2 Beğeni

Merhaba :slight_smile:
Sanıyorum ilk yazıma istinaden bunu yazdınız ancak şu an kilom 89-91 arası gidip geliyor. Koşu hissiyatı olarak baya hafilemiş hissediyorum kendimi. Bir yandan aralıklı oruca başladım bir yandan öğün sayımı 2 ye indirdim. Şimdilik bu kilolarda rahat mutlu ve sağlıklı hissediyorum :slight_smile:

2 Beğeni