Kemik iliği ödemi

Merhabalar;
Burkulma sonucunda sağ bileğimde talusta kemik iliği ödemi meydana geldi.Teşhisi biraz geç koyabildik. 3 aya yaklaştı. Doktor dinlenmem gerektiğini söyledi. Bende dinleniyorum ama daha geçmedi. Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varsa dertleşmek istiyorum. Artık koşmayı özledim.

Selamlar. Gecmis olsun oncelikle. Simdi durumunuz nasıl? Tekrar mr a girdiniz mi?
Sanki benzer bir rahatsizlik yasiyoruz.
Umarim benimki gibi degildir. Benimde dinlenmem gerekiyor, 8 aya yaklasti, hala dinleniyorum. Cok sıkıcı bir durum. Yakın zamanda koşulara döneriz umarım.gecmis olsun tekrar.

1 Beğeni

Tekrar mr girmedim ama ağrı devam ediyor. 4.ay dolmak üzere. Söylenenlere göre 1 seneye kadar yolu varmış.

2 Beğeni

Veli bey merhaba, sağ ayak bileğimde ağrılar nedeniyle doktora gittim ve bugün mr sonucunu aldım kemik iliği ödemi gözleniyor teşhisi koyulmuş. Henüz Dr ile görüşemedim. Sizin tedavi süreciniz nasıl oldu. Şimdi durumunuz nedir, koşuya devam edebiliyor musunuz?

Merhabalar
Ben Ekim ayında yaşadığım kemik iliği ödemi sakatlığını tam anlamıyla üç ay sonra atlatabildim.
Ekseriyetle koşmadım. Bol bol esneme, ağırlıksız kuvvet ve darbesiz sporlar gibi aktiviteler ile süreci atlatırsınız.
Sabırlı olup bir spor hekiminin gözlemiyle ve gerekirse de bir fizyoterapist ile çalışmanız daha sağlıklı sonuç verir.
Şifalar dilerim

1 Beğeni

Merhaba,
Kemik iliği ödemi biraz uzun soluklu bir istirahat gereken protokol içeriyor. Sportif aktivitenizi ara verdiniz zaten hekim tarafından takipte ediliyorsunuz. Tavsiyem aktivite kısıtlılığı, yük vermeme ve egzersiz. Geçmiş olsun.
Saygılarımla…

Merhaba ben de kemik iliği ödemi yaşıyorum ne yazık ki .Kalkeneus kemiğinde 12 mm kemik iliği ödemi varmış. 4.aya giriyorum.Spor ,koşu açısından dinleniyorum ve cok sıkıldım:(Yüzüyorum sadece.Izmir’deyim.Tedavi icin ne yapabilirim.Doktor önerisi olan var mı?Bu rahatsızlığı olan diğer arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.

Merhaba
Bende sakatlandım mayıs ayında. Benimde dizimin arkasında kemik iliği ödemi oluştu. 10 seans fizik tedavi gördüm. Bölgeye yapılan tens ve ultrason tedavisi çok iyi geldi. Sonra tekrar MR’a girdiğimde ödemin yavaş yavaş dağıldığını gördük. Hala tam olarak geçmiş değil. 2. ayıma girdim. Zaman zaman kendisini hissetiriyor ama bunu yaşamış insanlarla konuştuğumda 1 yılda ancak geçtiğini söylüyorlar. Çok geçmiş olsun.
Umarım en kısa sürede geçer.

2 Beğeni