Kayano vs Nimbus

Koşuya başlarken Outrunner Ortaköy’ü ziyaret etmiş ve orada yapılan basış testi ve koşu testi sonrası, Kayano almıştım.
Bildiğiniz gibi Kayano içe basan ve normal basanlar için ideal bir ayakkabı. 3 yıldırdır da 1 Kayano 21 eskittim, şu anda da 2 adet farklı zeminde Kayano 22 kullanıyorum.
Ancak geçenlerde koşarken çekilen bir resimde çok net dışa bastığımı gördüm. Bunun üzerine Kanyon’daki Asics mağazasına giderek yeni bir test yaptırdım. Orada testi 3 ayrı ayakkabı ve sensörler ile yapıyorlar. Test Sonucu, koşarken dışa basan olarak çıktı.

Şimdi kafam haliyle karıştı. Daha eskitmediğim 2 adet Kayano 22’im var. Ve çok daha keyifli kullanıyorum. Ayakkabılar çok rahat. Bunları eskittikten sonra Nimbus’a geçsem acaba ne hissederim, pişman olur muyum çok merak ediyorum. Böyle bir tecrübeniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

1 Beğeni

Hiçbir sıkıntı hissetmiyorken sadece bir fotoğraf ve bir test ile neden ayakkabı değiştiresiniz ki? Kullandığınız ayakkabı ile rahat ediyorsanız, ağrı/sakatlık yapmıyorsa kullanmaya devam edin. Fotoğraf yanıltıcı olabilir, testler de zaten fazla genellemedir.

1 Beğeni

Haklısınız. Sadece dış destekli bir ayakkabı daha önce denemedim ve belki de daha sağlıklı olabilir diye kafam karıştı. Endişem de iç destekli bir ayakkabıdan, dış destekli bir ayakkabıya geçişte bir sıkıntı olur mu, rahatsız eder mi diye düşünmemden. Bu arada Asics mağazasında yapılan testi beğendim. Sensörler ve 3 ayrı ayakkabı ile yapıyorlar. Tek problem sensörlerin pilleri çabuk bittiğinden pilin dolu halini yakalamak gerekiyor. Sponsorluğu bırakmaları kötü olmuş bu arada, üzüldüm.

test sonucunu da ekteki resimdeki gibi veriyorlar.

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir adet Nimbus edinip, yakın zamanda denemeyi düşünüyorum.
Eğer yaşadıklarınız çok özel değilse,dilerseniz burada paylaşın. Benimle birlikte bu konuda soru işareti olanlar da yararlanabilir.

Merhabalar Bende kayanolarin methini çok duydum.Bundan etkilenip outrunner mağazasının yolunu tuttum.Burada yapılan testte hafif dışa basan ayak yapım olduğunu öğrendim.Mecburen kayanlardan vazgeçtim bircift nimbus 17 ile eve döndüm.Cok rahat keyifli bir ayakkabı yavaş ve uzun koşulara uygun ama biraz ağır hız yapmaya çok müsait değil. Bende yürüyüş ayakkabısı olarak kullanıyorum

Merhaba Outrunner mağazası hala açık mı? Kapandı diye duymuştum.

Ortaköy kapandı. Sanırım Cadde’deki de öyle. Benim gittiğim tarih 2013 ya da 14 idi.

1 Beğeni