Kartal Gölü Ultra

Bu yıl ilk defa düzenlecek olan yarışlardan bir tanesi Denizli/ Beyağaç ilçesi Topuklu yaylası ve Kartal Gölü Tabiat alanında 24 Ağustos 2019 düzenlenecek. 18K ve 43K olarak iki parkurda düzenlenecek. Kendi sitelerinde bilgiler olsa da eksiklikler var fakat evime yakınlığından dolayı hem gezmek hem yeni yarışlar çoğalsın diye kayıt oldum. İlk başta ücretsiz olan yarışlar sonradan 75 TL gibi bir ücret belirlendi. Ulaşımı uzak bir destinasyonda düzenleniyor yarış fakat Muğla ve Köyceğizden ayrıca Denizli,Aydın üzerinden de ulaşım mevcut. Umarız güzel bir organizasyon olur ve uzun yıllar koşu dünyamızda yer edinir.
Kartal Gölü Ultra

5 Beğeni

Güzel bir yarıstı doğası muhtesem 18 Lik yarış 23km di :slight_smile: tek kötü yanı bana göre dönüş aynı rotadan olması oldu .beyagac ilçesine ulaşım zordu ilçenin içi köy gibi asfalt berbat çukur dolu ama ne hikmetse dağda asfalt vardı adamlar yememiş icmemis kartal gölü yoluni yapmışlar bu kafayı anlamadin bakir olan kartalgölü son zmanlarina yaşar artık çok yazik üzücü bir durum görmek isteyen varsa acele etsin …

1 Beğeni

1 Beğeni

Doğası gerçekten muhteşem bir yarış koştuk. 18K rotası 20 dediler fakat 23 koştuk. 43K ise 50K ye çıkarmışlar. Eksiklerle dolu da olsa zorluklarla dolu bir yarışı bitirdim. Ulaşım çok zor, konaklama eksik. İlk defa olduğu için böyle eksiklikler olur dedim. Fakat kendi adıma uykusuzluk yüzünden berbat bir tempoda bitirdim. 1400 Rakımdan 1900 lu rakımlara çıktık, nabiz patlatan ve oksijen azlığından zorlayan bir rotaydı. 2-3 KM asfalt yapılmış . Zirveye doğru 2 Km ağaçsız , rüzgârlı bir yol vardı. @Erkanzorlu eşim resimlerden çekti isterseniz e postanıza gönderebilirim.

1 Beğeni

1 Beğeni

Ben kartalgölünde kaldım biraz oyalamdim etrafını gezindim tepelere çıktım baktım cp noktası bile gitmiş:)

Sayın Saylık; Yorumlarınız için teşekkür ederim. Evet güzel bir coğrafyada sporun zevkini yaşadık. eksiğimiz olmuştur. bir kaç açıklama yazmak istedim. sadece yaşadıklarımızdan hatırladıklarım.
18K’yı aynı rotadan geri dönüş yaptırdık. koşacağımız dönüş rotasındaki diğer yolun zemini tamamen dereye göçtü ve üzerine dağdan gelen kayma sonucu yol kapandı. kullanılamz durumda hala. 23K böylece koşuldu. 43K ise sporcuların yayınladığı 43.5K oldu. Ulaşım konusunda sizinle bir gün öncesi hatırlarsanız 2 yada 3 kez telefonda konuştuk.yol tarifi için. yol asfalt sadece topuklu yaylasına sapılan kısım değil dedim. Google’den konum eklemeye çalıştık konumlandırdık ama google henüz yayınlamadı. Topuklu yaylası google haritalarda da bulunamıyor. telefon çekmiyor konumda atamıyoruz. Siz direkt karacasudan geldiniz. erken çıkacağınızı söylediniz. öyle de yaptınız sanırım. Konaklayan kişiler esbey hanay tesislerinde otelde ve topuklu yaylasında çadırda kaldılar. Belediye tuvaleti yarış öncesi de tamir etti.
kendi tercihiniz ve kararlarınız sonucu yarış alanı konaklamasına gelmediğiniz ve karacasudan erken çıktığınız için uykusuz kalabilirsiniz. gayet doğal.
Organizasyon ekibi olarak Beyağaç kaymakamlığı ve Beyağaç Belediyesi, karia derneği, elinden geleni yaptı. takdir yine de sizindir. Eşinize parkurda fotoğraf çektiği için çok teşekkür ederim. Güzel kareler çekti. Bizlerde anı olarak onları paylaşıyoruz.

1 Beğeni

Sayın Zorlu, ilginize ve desteğinize teşekkür ederiz. elimizde olmayan nedenler den ötürü değişklik olabiliyor. Orman işletme müdürlüğünün iki aracı sabah geç kalınca planlamada değişikliğe gitmek zorunda kaldık. dönüş noktasındaki cp’yi çektik ama bitişe 5 km kala olan cp noktamızı yerinde tuttuk.

1 Beğeni

Estagfullah sizlik bişi yok cp noktası son kişi kadar bekledi ben bilerek oyalandim orda.
Parkuru biraz daha patikaya kaydirirsak daha güzel olur dönüş yolu biraz sıkıcı idi patikaya girmek daha hoş olabilir.

1 Beğeni

Beyağaç Belediyesi Başkanı Sayın Mustafa Akçay gelecek yıl 18K nın geri dönüş yolunda kapalı olan diğer rotadaki yolun açılabileceğini söyledi. Sporcularımız için en güvenilir ve heyecanlı rota yapmaya çalışıyoruz. İlhinize teşekkür ederim

2 Beğeni

Kartalgoluultra nın ücretsiz olacağı konusundaki Atletizm Federasyonuna yaptığımız başvuruyu ve gelen cevabı o ana kadar kayıtlı olan maili bizde olan sporcularımıza bilgi için gönderdik. Nedenini izah ettik. Takdirin kendilerinindir dedik. Katılımınız için teşekkür ederiz.

1 Beğeni