Karda koşmak için ayakkabı

Merhaba,
Kar yağdığında koşarken kaymayacak ya da kışın koşarken kullanılabilecek türde bir ayakkabı önerebilir misiniz?

salomon speedcross 3

Yumuşak karda ayakkabılar genelde kaymıyor 4 ayakkabımda sorun çıkarmıyor ama buzda tutunan ayakkabıda yok.Islanmaktan korkuyorsanız goratex ayakkabılar suya karşı daha mukavim oluyor.Saygilar.

selam Ayşe, Eskişehir’de koşa biri olarak -bu aralar koşamasam da :frowning: - açıkcası ben Salomon’ları pek tavsiye edemiyorum, goretex astarlı pek çok ayakkabı kullandım ancak ya benim şanssızlığım ya da salomon bu konuda cidden sorunlu, Salomon’ların goretex astarlarının su koruması hiç de iyi değil. Bu arada @mspulur sanırım speedcross 3 demek istedi, crossrunner diye bir model bilmiyorum. ve Speedcrosslar’ın tabanları insan yapımı zeminlerde buz pateni yapıyor hissi veriyor. fena kayıyor haberin olsun. karlı zeminlerde Asics Gel Nimbus serisinden gayet memnunum ben, bir kaç kişiden daha benzer yorumlar duydum. bilgine.

Öncelikle cevap için teşekkürler. Geçen yıl kar varken bende nimbus’larla kostum cevaplardan gördüğüm kadarıyla yine nimbuslarla devam edeceğim. Acaba zemini iyi tutan bir ayakkabı bulabilir miyim diyordum ama pek mümkün değil illa o ayaklar kayacak demek ki :smile: @konurk

Cevap için teşekkürler…Geçen yıl nimbuslarla kostum kar varken galiba yine öyle olacak. Islandığında sanıyorum nimbus kolay kuruyor o yüzden daha çok zemin tutuculuk arıyordum. Teşekkürler @erhan

e biraz da adrenalin lazım tabi :stuck_out_tongue:

Fell Raiser, fellcross’ tur o ya da snowcross

Speedcross 3 demek istemiştim. Bunun goratex versiyonu değil ama CS versiyonu. İçine bir miktar su giriyor ama tahliye de ediyor. Ben çamur ve karda kullanıyorum ve memnunum.

Kar için Dünyadaki en iyi ayakkabılar:

HOKA ONE ONE TOR HI
Salomon SNOWCROSS CS
La Sportiva
Bulabilirseniz ilk seri SPEEDCROSS S-LAB I ( bende ve sanırım Ali Rıza Bilal’de var bir adet…) resmi yok
digerlerinin Resimleri aşağıda.

Karda arazi koşusu için uygun olan SpeedCross gibi modeller su alma, kar çekme gibi eksileri olmuyor mu ? Ben genelde karda yağmurda Adidas AX2 Goretex boğazsız modeli kulanıyorum, fakat ağırlık ve sertlik olarak koşarken zevk vermiyor ve çok ağır kaçıyor. Asics Gel Nimmus kar yada su geçişlerinde sıkıntı yaratmıyor mu ?

Speedcross4 ile 20 cm karda koştum tüm kar suyu içerde idi 10 km sonra ayaklar bastığı yeri hissetmez oldu.Goratex modelini denemedim doğrusu.Kar suyunu içine alıyor ama temiz yere geldiğinde ise suyu iyi tahliye ediyor ve çabuk kuruyor.

Snowcross CS almanız lazım kar için…