Kalf Kası Yırtılması Hakkında

Merhaba arkadaşlar,

Afyon’da yapılan Frig Vadileri yarışına hazırlanmak için antremanı abartınca henüz 6.km’de sağ bacağımın diz altının arka kısmında önce yavaş yavaş bir ağrı belirdi fakat ısınmadan başladığım için diye düşünmüştüm ancak bir anda şiddetli bir ağrı saplandı. Öyle ki adım atamaz oldum. Seke seke bir süre yürüdüm. Öyle de olmayınca yol kenarında bir süre oturdum. Parkuru bilen bilir. Tamamen açık alandır. Güneşin altında beklemektense ağrı hafifler gibi olunca biraz yürüdüm ve sıkılınca geri kalanı koştum. Yalnız bitirince ağrım daha şiddetlendi.

Böyle bir sakatlanma daha önce yaşamadığım için yarışın üstüne bir de termal havuza girdim. Tam tersini yapmam gerekirken üstelik.

Sonuç olarak eve döndüğümde de 1 hafta boyunca düz yürüyemedim sonra ağrılarım azaldı ve 1 ay hiç koşmadım.

Şu an yürüyorum ancak yine aynı yerde gerginlik var. Internetten belirtilere baktım ve en hafif derece kalf kası yırtılması olduğunu tahmin ediyorum zira deride herhangi bir renk kaybı, kızarıklık, morarma veya deformasyon yok.

Kısaca bu şekilde bir deneyimi olan varsa nasıl atlattığına dair bilgi paylaşırsa benzer sakatlıklar yaşayan kişiler için daha gerçekçi bir kaynak olur.

Kardeş bir doktora git yahu.

3 Beğeni

Teşhisi koymak yerine doktora gitmeniz daha mantıklı. Sonrası için yardımcı olabilirim.

1 Beğeni