Kalf kası sakatlığı

son 1 haftadır sağ kalf kasımın iç kısmında dokunduğumda,yada ayaktayken ayağıma dorsofleksiyon yaptırdığımda -ki ağrıdan yapamıyorum- sırada şiddetli bir ağrı ile beraber hemen üstünde(diz kapağımın arkasındaki çukurluğun iç kısmında) hafif bir şişlik(ağrılı) var.istanbul maratonu yaklaşırken son 1 haftadır,geyik koşusundan bu yana koşamıyorum.sanrım lif kopardım yada zedelendi.sorum kalf kası sakatlığı yaşayan var mı? neler yaşadınız.teşekkürler.

İstanbul Maratonu her sene yapılıyor orada duruyor sağlıklı olup sakat olmadığınız sürece uzun yıllar istediğiniz kadar katılabilirsiniz. Sakatlığınıza ‘‘İstanbul Maratonu yaklaşırken’’ diye bakmamanızı sadece olana odaklanıp hislerinizi dinlemenizi tavsiye ederim. Aslında vucudumuz bize her şeyi söyler sadece biz bazen düşüncelerimiz ve mantığımızla onu duymaz,dinlemez,görmeyiz. İstanbul Maratonunu unutun,2-3 gün (belki daha fazla ) çok iyi dinlenin ağrı devam ediyorsa mutlaka ama mutlaka spor hekimine veya ortopediste gidin.Herkesin bildiği ağrılı ödem varsa sakatlık ciddiye alınmalıdır konusunu bilip belki bizden başka bir şeyler duymak düşüncesindesiniz ama sağlık konularında benim veya bu forumda kimsenin de söylediklerini de dikkate almayın her zaman kendinizi dinleyin .Sağlık sizin sağlığınız biz sohbet arkadaşıyız sadece. Geçmiş olsun.

1 Beğeni