Kadıköy Yarı Maratonu 2021

Merhabalar,
19 Eylül 21k yarışına kayıt oldum. Öncelikle yarışın amacı ve farkındalıkları için bile kayıt olmaya değer olarak gördüm. Ayrıca kendim için de asfalt yarışı olarak 2. yarışım olacak. Bu yüzden trail koşularındaki koş-yürü tarzından ziyade biraz daha hızımı arttırarak performans yarışım olsun istiyorum. Ama aklımda bazı sorular var ? Örneğin istasyon sadece su amaçlı nerede vs bilgi edinemedim. Bu tarz bir yarışta da elimde su ya da sırtımda çanta ile koşmak yerine bel çantam içinde bir jel ile koşmayı planlıyorum. Bu tarz bir deneyimi olan,tavsiye olacak ya da bu yarış hakkında ekstra bilgisi olan varsa paylaşmasını rica ederim.
Sevgilerimle

2 Beğeni

Merhaba. Yol yarışlarında her beş kilometrede bir su ikmal istasyonu bulundurulması adettendir. Şayet organizasyon çok tecrübesiz değilse bir problem yaşamazsınız. Gördüğüm kadarıyla, Kadıköy Yarı Maratonu’nu yapacak organizasyon aynı zamanda Eskişehir Yarı Maratonu’nu da düzenleyecek; bu durumda Eskişehir Yarı Maratonu’ndan bu yönde bir şikayet gelmezse su konusunda endişelenmeniz gerekmeyecektir.

Kullanacağınız jelleri varsa cebinizde taşıyın ya da cepli kuşak formundaki alternatif taşıyıcılara bakın. Herhangi bir çeşit çanta kullanmayın. Performans yarışınız olsun istiyorsanız, olabildiğinizce hafif olun. Çok gerekmiyorsa gözlük, şapka ve cep telefonu dahi almayın. İyi yarışlar…

2 Beğeni