Kaçkar Ultra Maratonu - 14 Eylül 2019 - Yeni rotalarla - Kayıtlar kapanıyor!

Kaçkar Ultra Maratonu için hareket vaktidir. Şubat ayından bu yana açık olan kayıtlarımızı 20 Ağustos Salı günü kapatıyoruz! 14 Eylül’ de 5-15-45k mesafelerinde koşulacak, yörenin en nitelikli organizasyonlarından biri olan bu sene beşinci (5) yaşını sizlerle kutlamak için hazır! Siz de bizimle misiniz? Yenilenen #ITRA parkurları, GPS kayıtları [http://www.ultrakackar.com/parkurlar.asp] sitesinde :checkered_flag:; kayıtlı yarışmacılar [http://www.ultrakackar.com/yarismacilar.asp] adresinde ve konaklama transfer bilgileri [http://www.ultrakackar.com/konaklama.asp] bölümlerinde görülebilir. Tüm bilgiler için sitemiz her daim sizleri bekliyor. Hepimize keyifli antrenmanlar ve bol şans diliyoruz! Kaçkarlar bekletmeye gelmez, senede bir!

5 Beğeni

Merhabalar herkese, bir kaçkar ultra yarışını sonlandırmış bulunmaktayım.
Öncelikle emeği geçen herkese çok teşekkürler, bu tür butik organizasyonları, düzenlemenin zor olduğunu düşünenlerdenim.
Geçen sene bu forumda yarış raporlarının altına bir aksilik olmazsa 2019 da katılma sözü vermiştim. Neyse ki sözümü yerine getirdim :slight_smile:
Yarış öncesine gelirsek parkur bilgisi biraz geç girildiğini düşünmekteyim, sonrasında parkurun üzerinde her yolu 2 defa geçeceğimizi gördüğümde biraz canım sıkılmıştı. Hatta Alper Bey’e de bu olumlu eleştirimi iletmiştim sosyal medyadan, saolsun kendisi kibarca dönüş yapıp nedenlerini söylemişti. Ben de kendime boşver yeşilin içinde koşacaksın, sorun değil gibisinden düşüncelere zorladım. (ve yeşilde koşacağım düşüncesi ile çok yumuşak olmayan ayakkabılarımı yanımda getirdim)
Çünkü internet sitesinde birçok şey açıkça yazılmasına rağmen ne yazık ki parkurun niteliği hakkında çok bir bilgi yer almıyordu. Koşu öncesi birifingte bu konu daha net söylenmiş ve parkur niteliği de ilk defa orada anlatılmış, bunlar çok geç kalınmış uyarılardı bence. Şahsen ben mental olarak birkaç ay öncesinden kendimi hazılarım bir koşuya. O şartları gözümde canlandırırım, kafamda birkaç kez koşarım.
Kaçkarlar koşusunu her düşündüğümde yeşil bir doğa içerisinde, patikalarda olduğumu düşündüm.
Ta ki, yarış başlayana kadar. Yaklaşık 43 km lik parkurun 500 metresi (evet gerçekten böyle) patika denilebilinirdi. Geri kalan bütün kısım, sadece altı yüksek arabaların gidebileceği sert topraklı ve taşlı köy yollarında geçti. Benim için tam bir hayal kırıklığı oldu bu rota. Bunu dile getirmemiş olsaydım, manavgat, alanya, tahtalı ve aladağlar gibi organizasyonlara haksızlık etmiş olurdum. (kapadokyayı zaten söylemiyorum)
Tabii ki bu rotayı çıkaran arkadaşların kendince nedenleri vardır ama bu açıklamalar hayal kırıklığımı değiştirmeyecektir. Yarış sırasında sohbet etme şansım olan 4 arkadaş oldu. Aynı şikayetleri (hem rota hem de zeminin bu derece sertliğinden) onlar da dile getirdiler.
Umarım gelecek senelerde daha keyifli rotalarda bu koşu yapılır. Koşu tshirt ü süperdi. Güzergah boyunca ara noktalarda ki arkadaşlar çok olumluydu. Yarış bitiminde bulgur pilavı, çorba, aşure güzeldi ve finisher madalyası enfesti. :slight_smile:
Tabii ki şahsi düşüncelerim bütün yazdıklarım.
Tekrardan teşekkürler her şey için.

4 Beğeni

Selamlar,

Bu yıl katılacak olan var mıdır ? Ben kaydımı yaptırmayı düşünüyorum . Kapadokya için bir hazırlık olur benim içinde . İlk ultram olacak ama son 2 aydır ultra bazında antrenmanlar yapıyorum.

1 Beğeni