İznik Ultra'da parkurların yön değişikliği konusunda ne düşünüyorsunuz?

2015 Iznik Ultra Yaklaşıyor 'dan geldik bu konuya:

Bu sene her üç parkur da ters koşulacak. Hem daha önce koşmuşların hem de ilk defa koşacakların kafasında soru işaretleri vardır. Paylaşalım…

1 Beğeni

2014 İznik’e antreman için Şubat ayında iki kişi İznik merkezden yarış rotasını izleyerek Derbent-Süleymaniye arasında bir yere kadar koşup aynı yolu geri gelmiştik. Derbent’ten inerken “iyi ki yarışta burayı inmek yerine çıkacağız” diye düşündüğümü çok net hatırlıyorum. Kişisel fikrim Derbent inişi yorulmuş bacakları fena dövecek, yine de finish in kokusunu almış olarak inmek işleri kolaylaştıracaktır.

1 Beğeni

Uzun ve düz bir başlangıç. Gece koşusu zihinsel olarak daha rahat olacaktır. Daha az kaybolma vak’ası yaşanması muhtemel. Ama ardından gelen iki sert çıkış ve iki sert iniş var. Çok fire verileceğini ve sakatlık riskinin artacağını düşünüyorum. Bana sorarsanız parkur kolaylaşmış değil. Zorluğun şekli değişmiş sadece, yoksa seviye aynı. Antrenmanlarda bunu düşünmek lazım. İlk tırmanışa kendini üzmeden gelen kalan 50-60 kilometrede çok kişinin yanından geçer. İlk yarıda benim aklımda şu olacak “eğer yavaş gittiğini düşünüyorsan biraz daha yavaşla” :).

8 Beğeni

Bence cok dogru bir karar oldu. Özellikle tüm yarışların İznik’de bitecek olması en güzeli :slight_smile:

2 Beğeni

@noyan_kiran tespitlerine genel olarak katılıyorum. Gözden kaçmaması için, Boyalıca-Ilıca etabı tamamen değişti, 400 metrelik sonu oldukça dik bir tırmanış ve yine sonu sert bir iniş var. Yarışın 30km içinde tırmanış başlayacak. İlk yarıda temkinli gitmek çok iyi fikir.

3 Beğeni

Caner bu fantastik haber çok iyi oldu :slight_smile: '‘Antreman yapan adam için hiç bir yokuş sonsuz değildir…’'Bir de rica etsek programı bir an önce kesinleştirir misiniz lütfen!? Kişisel programlarımızı ona göre yapacağız çünkü.

1 Beğeni

Caner, hazır seni yakalamışken, drop-bag bu sene hangi noktada olacak? Mesela yarışın ikinci yarısı diyebileceğimiz ilk yokuşun başında olsa çantalarımız, fena olmaz mıydı? Belki plan da odur, sitede göremedim.

1 Beğeni

@cerkes proram yeni netleşti, yerel yönetimlerin bazı görüşleri önemliydi. Bugün olmazsa pazartesi duyuracağız @noyan_kiran fiziki imkanlar ve lojistik açısından Örnekköy ile devam edeceğiz bu sene. 2016 için değerlendiririz.

2 Beğeni

Bu arada mesafeler de değişti biliyorsunuz. 46, 82.5 ve 136 km oldular…