İznik Ultra 2017

Merhaba,
Kapadokya da olduğu gibi burada da Suunto şarj imkanı olacak mı?

1 Beğeni

Çok eğlenceli bir video olmuş, arkadaşları tebrik ederim :slight_smile:

1 Beğeni

Bu tip koşu sırasında çekilen videolar müthiş keyifli oluyor. Devamını bekliyoruz.

2 Beğeni

Video çok güzel olmuş, emeği geçenlerin ellerine sağlık. Koşu dünyasında yeniyim ama trail olarak çok daha yeniyim. İznik Ultra’da 15K ile ilk trail yarışımı koşacağım. Heyecanla bekliyorum İznik’i…

3 Beğeni

Selamlar, İznik Ultra’da organizasyon veya partnerler birşarj istasyonu oluşturmayacak. 140K koşanlar bırakma çantasına mini bir harici pil bırakabilir.

İznik’te hangi parkurda koşacaksınz ?

• İznik Ultra Maratonu 140K
  • Orhangazi Ultra Maratonu 90K
  • İznik Dağ Maratonu 50
  • Derbent Patika Koşusu 15K
  • İznik Tarihi Kent Koşusu 5K

0 oylayan

İlk 5-6 km namı değer “Zeytin Bahçesi” gerçekten geçen sene çok zordu. Geçen sene burada ister istemez yığılma olmuştu. Kalabalıkta kayanlar düşenler çok oldu. Bazı noktalara halatlar konulması hem güvenliği arttıracaktır, hem de geçiş hızını arttıracağından yığılmayı engelleyecektir diye düşünüyorum. Umarım organizasyon bu seçenek değerlendirir.

2 Beğeni

2 Beğeni

Super Video. gerçekten teşekkürler ekibe.

1 Beğeni

Numara varsa iyi potinlerdir, elbette kilo durumuna göre de bakmak lazım. Fiyatları şu an iyi seviyede.

1. https://www.koraysporkosu.com/nike-kosu-ayakkabi-nike-air-zoom-terra-kiger-3-749334-802/

2. https://www.koraysporkosu.com/nike-kosu-ayakkabi-air-zoom-wildhorse-3-749336-302/

3. https://www.spx.com.tr/arama/sense/

Günaydın arkadaşlar, duyurularını yapacağız ama;
a) Cuma ve cumartesi akşamları ziyadesiyle serin olacak. Kıyafet seçimine dikkat
b) 2017yılında organizasyon bırakma çantası vermeyecek. Startlarda veya 140K Örnekköy noktası için 30litreyi aşmayacak torba veya çanta getirilmesi gerekmektedir.

Iznik Ultra Dag Maratonu yazimizi Cem Ayhan’in kaleminden okuyabilirsiniz :slight_smile:
Katilan, destekleyen, organize eden, yardim eden herkese tekrardan tesekkurler ve selamlar!

12 Beğeni

Konunun başlığı “İznik Ultra 2017 Yaklaşırken” olsa da , yarış geldi geçti. Ben de 50k koştum, yazmak istedim.

11 Beğeni

Koşu camiasının en önemli ultra maratonlarından biri olan İznik Ultra Maratonu bilindiği üzere geçtiğimiz hafta sonu koşuldu.Bu yarışlarla ilgili olarak Koşu Forum’da bu kadar az paylaşım olması garip değil mi?Birkaç kişinin yazdığı kişisel blog dışında yarışta karşılaşılan zorluklar,yarışın nasıl geçtiği,olumlu tarafları,hava şartlarının etkisi,parkur vb.konularda forumda doğru düzgün bir haber akışı maalesef yok.

2 Beğeni

Herkes yavaş yavaş kendine geliyor. Ondan sanırım :slight_smile:

4 Beğeni

Uzun uzun yarış raporu yazılmasından bahsetmiyorum aslında.Mesela bu başlık altına yarışla ilgili kısa yorumlar yazılabilir,forum akışı denilen şey budur zaten.

1 Beğeni

Merhabalar.140 km koşmak için start aldım.125. km derbent istasyonunda hava şartlarının ağırlaşması nedeni ile devam etmemize izin verilmedi işe yararmıydı bilmiyorum ben ve yanımdaki arkadaşlar ısrarcı olmadık. Oysa derbentten sonraki bölümün daha kolay olduğunu koşan arkadaşlardan öğrendim. Keşke devam etseydik bitirebilirdik. 90. km den sonra zeytinlik inişine halat çekilmiş güzel olmuş gerçekten inişi kolaylıkla yaptık. Fakat asıl halat çekilmesi gereken bölüm derbent öncesindeki dere geçişiydi .Çok tehlikeli bir bölüm aşırı sis ve kar ile birleşince burnumuzun ucunu dahi zor gördük ayağımızn dibindeki 5 metrelik yarı görünce bacaklarım titredi doğrusu.Organizasyon işaretlemeyi kuru ve temiz havada yapmış fakat ıslak ve çamur orayı geçilmez bir hale getirmiş 5 km yolu 2 saatte zor çıkardık. Bu bölüme seneye daha özel ilgi gösterilmesi gerekir diye düşünüyorum. Reflektörler genelde yeterli idi fakat sis dolayısı ile birçok yerde görülmesi neredeyse imkansız hale gelmiş.Bu bölümlerde kapadokyada olduğu gibi pilli reflektörler yerleştirilebilrse daha iyi olur. Beslenme bu sene mükemmeldi önceki yıllardaki gibi olur diye dropbag e ekmek ve termosta corba bile koymustum dogrusu.Fakat hiç gerek olmadı.İstasyonlardaki ilgi yardım güleryüz tüm zorukları unutturdu.Soğuktan giyemediğim reflektif yeleğimi giymeme bile yardımcı oldular. Kaliteli kafa lambasının şart olduğunu hatta 2. bir hafif el fenerinin zorunlu malzeme olması gerektiğine inanıyorum çünkü iznik parkuru gerçekten zor bir parkura dönüşmüş. Derbentte kullanmak istediğim aleminyum battaniye naylonun üzerine sıkılmış boyadan ibaret olduğunu görünce canım çok sıkıldı. Acil durum battaniyesinde ucuza kaçmamak çok çok önemli bunu yakınene hissettim.
Tüm emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim Sağlıkla kalın.

7 Beğeni

Güneşle başlayıp yağmurla biten bir yarış oldu, kendi adıma epey tecrübe kattı. Emeği geçen herkese, özellikle istasyon gönüllülerine teşekkürler. Yarışmacıları da ayrı tebrik ederim.

7 Beğeni

Bu yıl sponsoru olmamasına rağmen yine geçen yılları aratmayan bir organizasyon olduğu kanaatindeyim. İyi havada başlayan yarış öğleden sonra yavaş yavaş bozan bir hava altında koşuldu. Zeytinlik bölümünde yerleştirilen ipler gerçekten çok işe yaradı, bir önceki yıla göre aynı bölümden 15 dakika önce geçebildik.

Ben kısa parkurda olduğum için kötü havayı parkurda deneyimlemedim (yağmur yağıyordu, kar yoktu), ancak gece geç saatte derbent dışında ağır bir sis ve kar yağışı vardı. Çamurla da birleşerek gerçekten zorlu bir parkura dönüşmüştü.

Kendi adıma 90K parkurundan 50K’ya dönmüş olmaktan dolayı memnunum, allerji sebebiyle nefes alamıyor, alamadığım içinde doğru düzgün antrenman yapamıyordum. Israr etmeden kısa parkurun tadını çıkararak (başka şansım da olmadığından) sağlıkla bitirmiş olmaktan dolayı mutluyum. Tamer ile birlikte sohbet ede ede, son bölümü ise “eyvah zamanında bitmeyecek” endişesi ile hızlanarak bitirdik ve İznik Hamamı’nın yolunu tuttuk.

İşaretleme her zamanki gibi (gündüz şartlarına ve kısa parkura göre) iyiydi, hiçbiryerde kaybolma riski oluşturmadı. Gönüllüler çok ilgili, CP’ler ise hepsine ilgi gösteremeyeceğim kadar doluydu. Emeği geçen adlarını bilemediğimiz tüm ekibe, heryere yetişmeyi başaran Caner Odabaşoğlu’na ve yine CP’lerde bizleri yanlız bırakmayan Aykut Çelikbaş’a teşekkür ederim. Önümüzdeki yıl önemli bir sorun olmadıkça yine orada olmaktan mutluluk duyacağım.

8 Beğeni

15K için kısa bir şey yazdım bende
http://startnoktasi.blogspot.com.tr/

1 Beğeni