ITRA Puanları Nasıl Güncelleniyor?

UTMB gibi organizasyonlarda lazım olduğunu düşündüğüm, ITRA Puanlarının nasıl güncellendiğini merak ediyorum? Önceki organizasyonlar göndermiş olduğu için ITRA’nın sitesinde adıma 2015 İznik Ultra ve 2015 Kapadokya ultra’ları için puan girilmişti. Hesap açtım ve bu koşularla kendi hesabımı bağlayabildim. Ancak 2016 İznik Ultra ve skyerciyes 2016 gibi koşuların puanlarının ITRA üzerinde olmadığını görüyorum. Bu güncellemeler geç mi yapılır, bir de ITRA haricinde UTMB için takip etmemiz gereken ayrı bir puan sistemi var mıdır? Bilenler var ise bilgi paylaşabilirler mi?

Merhaba Uğur. ITRA üyesi olan organizatörler web sitesindeki kişisel sayfalarından yarış sonuçlarını doğrudan sisteme yükleyebiliyorlar. Sonrasında normalde çok uzun bir gecikme olmaması gerekli sonuçların erişilebilir hale gelmesi için, ama yoğun dönemlerde biraz vakit alıyor olabilir. Halen geçerli mi tam bilemiyorum ama önceki yıllarda UTMB için doğrudan UTMB’ye ayrı bir bildirim yapılıyordu. ITRA - UTMB arasındaki ilişkiler oldukça kuvvetli (aslında aynı kişiler oldukları için), o yüzden artık sadece ITRA bildirimi yeterli oluyor olabilir. UTMB için takip edilmesi gerekli başka bir puanlama sistemi yok.

2 Beğeni

Yani, puanınızı göremiyorsanız yarış organizatörüne ulaşıp sonuçları yüklemesi için baskı yapabilirsiniz :wink:

1 Beğeni

Arkadaşlar, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Uğur Selam,
İznik Ultra 2016 puanları, yıl bilgisi eksikliğinden güncellenmemişti. 3-5 hafta önce düzeltilmiş formatı yükledik. Sanırım UTMB yoğunluğunda işleyemediler daha. selamlar,

1 Beğeni

Caner Bey UTMB sitesine kaydoldum. Burda topladıgım ITRA puanlarımı nasıl görebilirim veya UTMB nin referans aldıgı ITRA puanlarımı nasıl ögrenebilirim7görebilirim.

Teşekkürler…

Merhaba, ITRA işlediğinde otomatik yüklenecektir. Selamlar

Nasıl hesaplanıyor?
Mesela Uludağ 50k birinciliği kaç puan getiriyor İznik 50k birinciliği kaç puan getiriyor? Bu yarışlarda ikincilik yada altıncı olmak ne kadar puan fark ettiriyor?
Benim ITRA sitesinde üç tane profilim var. Tek bir profil altında nasıl toplarım?

Merhaba,
ITRA puanları parkurun mesafe, yükseklik parametrelerinin benzer özelliklerdeki parkurlarda dünyadaki emsallerini de baz alan bir hesap metodu var. Parkurda ITRA puanı çok yüksek (global elit) koştuğunda kalibre ediyorlar. Kanımca hatalara açık.
3 profiliniz varsa, her birinin IDsi ile ITRA iletişim adresine mail atınız.
Yarışlara farklı isim yazımları veya başka kimlik alanlarında farklılıkla mı kayıt oldunuz acaba?

1 Beğeni

Caner bey teşekkürler, bana ait 3 profili birleştirmeyi sağladım. Bir sorum daha olacak yanlış hatırlamıyorsam 2016 iznik ultra derbent 15k yarışı profilimde gözükürken kayboldu. Nasıl hesabıma ekleyebilirim?

Selam bunu geç okudum. Acaba çözdünüz mü? yeni bir email atmak gerekir sanırım …