İstanbul'u koşuyorum Üsküdar etabı

Herkese merhaba. Pazar günü Üsküdar Salacak sahilinde koşu. Kayıtlar bitti ama yine de gelmek isteyene kimse koşma demez sanırım. haberi olmayan arkadaşlara bildireyim. 10k olacak. Tahmini Hava durumu biraz sıcak ve malesef parkur 3.5 km. yani 3 tur atılacak. yine de evimin hemen yanında olması ve kendi parkurum olması hasebiyle heycanlıyım. keyifli olacağını umuyorum.

1 Beğeni

Sanırım bu kadar kalabalık beklenmiyordu.Bu sebeple 3 tur olması koşmak isteyene biraz sorun oldu . Yol dar olup katılımcı çok olunca ciddi yığılma vardı başlarda .Çok üst düzey koşular vardı keşke onlara bir koridor tahsis edilseydi aşırı kalabalıkta çok zorlandılar .Katılımın yoğun olması umarım daha çok organizasyon yapılmasına sebep olur. Her şeye rağmen genel kalitesi yüksek istasyonları çok iyi lokasyonu şahane bir organizasyondu. 10 km lik bir koşu için finish yiyecek paketi Antalya Maratonunda yoktu.Su sorunu yoktu ki normalin üzerinde bir sıcak vardı Devamı başka lokasyonlarda varmış bu da ayrıca güzel bir konsept .Özellikle yeni başlayan koşuculara şiddetle tavsiye ederim bu seriyi .

2 Beğeni

Yarışın 3 tur olması sebebiyle katılmayı düşünmüyordum fakat iyi ki katılmışım. Dalgalı başlangıç için ideal bir yarıştı. Böylelikle başlangıçtaki yoğunluk düzene sokulabilirdi. Koşuya ilgi günden güne artıyor. İlk yarışı olan birisinin, yavaş gidenlerin sağdan gitmesi gibi yazılı olmayan kuralları bilmemesi çok normal. Yarış kit’inde dikkat edilmesi gereken maddeler diye bir kağıt verilebilir.Ya da başlangıçta sunucu defaatle bu konuya parmak basabilir.

3 Beğeni

Üsküdar etabına daha önce de katılmıştım, organizasyon son derece başarılıydı. Bu yıl ile kıyaslayacak olursam, kendilerini aşmışlar, demek yerine olur. 2017’de bitiren sayısı yaklaşık 500 kişiydi. Bu yıl bitirenler 1286 görünüyor, bu sebeple artık tahmini bitirme süresine göre ayrılmaya başlansa iyi olur.

Hatta “40 dakikanın altında koşarım.” diyenlerden önceki performansına dair bir ispat istense bu insanlara haksızlık etmemiş oluruz.

İlk defa bir yarışta video kaydettim. Şayet yarışta yaşananları merak ederseniz videoya bir gözatın.

https://youtu.be/4AWzeILfuLw

5 Beğeni