İstanbul'da kalp sorunlarından anlayan spor hekimi tavsiyesi

Doğuştan biküspid aort kapak hastası olduğumu öğrendim. Gittiğim iki kardiyolojist de “çok zorlama, normal sporunu yap” gibi yuvarlak cevaplar verdiler. Bu spordan ve bu hastalıktan anlayan bir spor hekimine gitmeye karar verdim. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler!

Geçmiş olsun.Spor hekimi biküspid aort kapak hastalığından anlar mı, açıkça bilmesem de en sağlıklı bilgi kalp doktoru verir.Normal sporunu yap demeleri aslında güzel, koşuyu bırak denilmemiş.Çok zorlama , çok göreceli,belirsiz. Ama nefes nefese kalmadan, 5-10km geçmeden, jog ile jogun bir iki üssü bence normaldir.Asıl soru, her yıl düzenli kontrollerde kontrol edilen veriler nedir, doktor bunlardan bahsetmeli, (bilgilendirmeli,bilgilendirmistir).Kapakçık boyu, kalp büyüklüğü, kalp ritmindeki durum vb… Sigara içmiyor, kilo normal, stresin az olması durumları da koşu gibi önemli olabilir.Tekrar geçmiş olsun, seni bilgilendiren, guven duydugun kalp doktoruna kontrolü ihmal etmeyiniz.Sağlıcakla kalınız

Geçmiş olsun. Siyami Ersek’te Opt.Dr.Begüm ÖZÜEKREN KASAPOĞLU aktif spor yaşamı devam eden bir sporcu. Görüşünü almanızı öneririm.