İstanbul'da Düzenlenen Yarışlar

İstanbul maratonu ve yarı maratonu dışında İstanbul’da başka yarış düzenleniyor mu?
Mesela bu yaz Kadıköy belediyesi 10K ve 21K düzenlenmiş o tekrar olacak mı?

1 Beğeni

https://teamrunbo.com/yaristakvimimiz/
Alışkanlık olarak buradan bakıyorum, İstanbul özelinde de cevapları bulabilirsiniz.

6 Beğeni

Teşekkürler, Geyik Koşularına yaşım tutuyor sanırım. 8K için “16 yaşından gün alanlar veli onayı ile, küçük olanlar aile fertlerinden biri ile katılabilir.” yazıyor. 15 yaşından gün alıyorum yani yarışa katılmam için aile fertlerimden biriyle katılmam lazım, doğru mu anladım?

2 Beğeni

Yarış yılından doğum yılını çıkar,
Çıkan sonuç yaşı karşılıyorsa ve yarış gününden önce doğum günün girmişse şartı sağlamış olursun.

Doğru anlamışsın, aile fertlerinden biri de katılmalı.2007 yılı Aralık ayından sonra doğmuşsun.

Tamamdır, büyük kuzenim de kabul ederse katılırız :slight_smile:

1 Beğeni

İstanbul’u koşuyorum, Zeytinburnu koşusu, Sultanahmet Koşusu, gece koşuları, geyik koşuları, belediyelerin koşuları, büyükada koşusu vs. istanbul çevresinde de koşular mevcut. (gebze gibi) Ben bu saydıklarıma katıldım, 10 Aralık’ta yine geyik koşusu yapacağım. Bu arada 26 kasımda ümraniye ultimate var. 2024’ şubatta da winterrun var

3 Beğeni

Bugün yapılan Winter Run da kosmayinca, cekeyim dedim. Kosanlar var ise umarim karelerini yakalayabilmisimdir :wink:

9 Beğeni

Yalniz bugun sunu farkettim ki istanbul kosu camiasi cidden kosuya ac(yol kosulari acisindan). Spor Istanbul ne yazik ki eldeki imkanlari kisitli kullaniyor. Bir maraton, bir yari maraton ve iki tane İstanbul u kosuyorum kosusu yetmiyor. Wintereun tarzi ayda 1 yaris olsa bile tahminimce katilim olacaktir. Park Run tarzi kosulari artik burada da olsa sanki olur gibi…

4 Beğeni

Bugünkü koşuda kapanan araç yolu var mıydı yada park orman şeklinde mi?Araç trafiğine kapanıyorsa (aslında araç trafiğine kapalı meydanlar caddeler olmalı) her ay koşu için tepki olabilir bence.

1 Beğeni

kapanan yollar mutlaka var ama pazar gunu zaten sehir uyanana kadar bitiyor bu tantana, Ankara gibi bi yarisin parkuru degistigini gormuslugumuz yok mesela…

1 Beğeni

21 Nisan 2024 Üsküdar https://btcturkbogakosusu.com/

5 Beğeni

21 nisan 2024 4.9k tarihi yarımada 3.ielrun koşusu https://tafistanbul.org/

21 nisan 2024 7k Maltepe Belediyesi mor koşu epilespi farkındalık koşu https://tinyurl.com/2b6k2y5r

1 Beğeni

En son geçen sene istanbul maratonunda koşmuştum, az önce bu yarışın 10K kategorisine kaydoldum. Bakalım dinlenmeden koşabilecek miyim? 3 gün için hazırlık önerisi olan arkadaşlar varsa zevkle uygulayabilirim :smiley:

1 Beğeni

Ben bu koşuyu geçtiğimiz yıl koştum. Gülhane içinde tur atıp tkr geri dönüyorsun. Parkur uzunluğu 4.9k değil. 4.1k.

https://connect.garmin.com/modern/course/0

1 Beğeni

Bu haftasonu wings for life koşusuna katılacak kimse var mı? Ben mantığını tam anlayamadım, yarış kiti falan bişey de yok, uygulama diyor bi tane ama telefonum iPhone 7 olduğu için iOs sürümüm desteklemediğinden dolayı uygulamayı da indiremedim :slight_smile:

2 Beğeni

@ubaydin Wings For Life; omurilik felci araştırmalarına yardım toplama ve dikkat çekme amacıyla yapılan bir koşu organizasyonu. Ortada bir yarış olmuyor ve genelde insanlar sadece katılma amacını güdüyorlar.

Önceki yıllarda İzmir’de normal bir yol koşusu gibi koşulmuştu ama bu yıl Türkiye’de sadece cep telefonu uygulamasıyla katılabiliyoruz. Yani sanal bir koşu. Malesef uygulamayı indiremiyorsan Türkiye’de bu organizasyona katılmanın başka bir yolu yok. “Yakalama Aracı” deden şey cep telefonundaki uygulamada bulunan hayali bir araç olacak.

İstanbul, Ankara ve Bursa gibi -sitede belirtilen- büyük şehirlerde biraraya gelip koşulacak. Bu noktalarda koşanlar önceden göğüs numarası da alabilecekler ama herhangi bir fiili araç bulunmayacak. Yine cep telefonu uygulamasıyla koşulacak.

Belirtilen toplanma noktaları haricinde herhangi bir yerde koşmak isteyenler, istedikleri yerde yine cep telefonu uygulamasını kullanarak koşabiliyor.

2 Beğeni

12 mayıs 2024 İstanbulu Koşuyorum Asya etabı (Üsküdar) 5k 10k

26 mayıs 2024 cadde 10k-21k

1 Beğeni

Renay Onur boyle bir story atmis. Mutlu olabilir bundan ama yaris yetersizligi cok net. Pandemi oncesi en az 5 yaris olan Istanbul u kosuyorum serisi simdi 2 yaris(kaldi ki ilave ilceler yarisiyor etabi da vardi). Bu talebi gorup hala sayinin artmamasi ilginc…

4 Beğeni

15 milyonluk şehirde koşu organizasyona 5bin (5k 1000 10k 4000) toplamak başarı olmuş. İstanbul için her hafta katılanabilecek bir organizasyon olana kadar daha alınacak yol var demektir.

1 Beğeni

Yarın wings for life koşusuna katılacağım, saat 14’te başlıyor sanırım biraz geç bi saatte Kuruçeşme trafiğe kapatılacak nasıl olacak bakalım :slight_smile: Bu arada belirtmeden de geçemeyeceğim; t-shirtler gelmemiş, göğüs numaram yokmuş plaka üstüne elle yazıp verdiler, koşu için wings for life uygulaması kullanmak şart ama uygulama asgari iOs 16.0 istediği için iPhone 7’ye yükleyemiyoruz falan filan, biraz enteresan aksaklıklar, hayırlısı bakalım…

5 Beğeni