İstanbul Yarı Maratonu 2018 Parkuru

Parkur belli olmuş. Parkur hakkında görüşleriniz nelerdir?

1 Beğeni

Geçtiğimiz yıllarda dönüş Balat’tan oluyordu, bu yıl neden değiştirmişler acaba parkuru.

Muhtemelen daha iyi bir parkur arayışındadırlar lakin bu parkur hiç hoşuma gitmedi. Avrasya Maratonu’nda baştan sona rüzgara karşı koştuk bari Yarı Maraton’da bu yola girmeseydik diyorum. Mümkünse sahil yolunda hiç koşulmamalı, parkur tamamen şehir içine alınmalı diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Şehir merkezinden olabildiğince uzağa taşımışlar parkuru. Yurtdışındaki tüm yol yarışları şehrin simgelerinin önünden geçerken, “kıyıda bir yerde yolu kapatalım, koşsunlar” anlayışıyla yarış düzenleyip kategori yükselmeyi beklememek lazım. Avrasya Maratonu’ nun en sevimsiz kısmını kesip parkur yapmışlar.

2 Beğeni

Eskisi de yenisi de bir hayli sevimsiz sıkıcı rotalar. Herhalde düz ve boş diye düşünüyor organizatörler. Yerden yansıyan güneş ışınları da bonus. Keşke tarihi yarımadanın içinden ve Galata’dan geçirseler parkuru. Asfalttansa taşların üzerinde koşmak, arada tarihi dokuyu ve mimariyi görmek keyifli olur. Bu haliyle beton-asfalt-beton… Antrenman olur diye düşündüm ama şimdiden pişman oldum kayıt olduğuma.

kafa dinlemek için koşulabilir, dünyanın en sakin, sessiz YM’u olarak pazarlanabilir :slight_smile:

7 Beğeni

Organizasyonu tebrik ederim,bir parkur daha ne kadar sıkıcı olabilir’in cevabını vermişler.
Benim kendilerine naçizane tavsiyem sahilde iki tur yapıp daha sıkıcı hale getirilebilir.

Ben espri yaptım onlar gerçekten yaptı,hayır yarış organize etmek zorunda değilsin ki yapamıyorum de bırak nedir yani.