İstanbul Triatlonu Kartal - 13 Ağustos 2017

İstanbul Kartal’da düzenlenen triatlona katılmayı düşünen var mı ? Triatlon federasyonun sitesi yenilendiği için detayları bulamadım. Geçen sene halk triatlonu adında bir kategorisi de vardı.
Aramıza bu triatlona hazırlanan var mı?

1 Beğeni

Merhabalar,
Sprint mesafe bir yarış olacak. 750m yüzme, 20km bisiklet ve 5km koşu.Yaş grubu kategorisi var ama halk triatlonu gözükmüyor sitede. Sitedeki “takvim” menüsünde yarışla ilgili detayları bulabilirsiniz. Yaş grubuna girmek için lisans çıkartmanız gerekli. Kayıtlar siteden online yapılıyor. Öncelikle siteye üye olmalı ve profil bilgilerinizi doldurmalısınız. Bir de yarışa katılmadan GSGM’den yarışa katılmak için izin belgesi almalısınız. Bu konu önemli, izin belgesi olmadan yarış almıyorlar.

1 Beğeni

Selam,

Ben geçen sene katılmıştım ama izin belgesi felan almamıştım. Bu yeni mi çıktı? Nereden alıcaz bu izin belgesini? Zaten lisans var bir de izin belgesi ile mi uğraşıcaz?? :unamused:

Evet, izin belgesi daha önce de varmış ama uygulanmıyormuş çok fazla. Yeni yönetim bu belgeye takılmış durumda. Ben sırf bu yüzden Antalya Aquatlon’a alınmadım. İstanbul’dan kalkıp gitmiştim hem de. Benim gibi 12 sporcu daha vardı. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’nden, yarışta yarışabileceğinize dair bir izin yazısı.

Ehh bir de onla mı uğraşıcam? Keyif için katılıyorum bu yarışlara sadece. Adamlar katılım artması için çalışacaklarına insanlar gelmesin diye uğraşıyorlar resmen. İşimden gücümden vakit ayırıp izin belgesi felan uğraşamam. Kendi kendilerine yapsınlar yarışları :rage:

Yeni yönetim insanları yarışlardan soğutmak için elinden geleni yapıyor maalesef. Temmuz ortası oldu, daha yaş grupları için triatlon yarışı yapılamadı. Müthiş hareketli bir sezon geçiriyoruz.