İstanbul Trail Ayakkabı Satış Noktaları

Herkese merhabalar. İstanbul gerçek anlamda trail ayakkabı satan yerler nereler ? Markapark’a gittim yok, Spx’e gittim salamon haricinde ayakkabı yok gibi, olanları da beğenmedim. Colombia da sadece iki çeşit vardı ve 1000 liradan başlıyodu, çok pahalıydı. Hakaone, new balance ın trail ayakkabılarını bulabileceğimiz bir internet adresi veya mağaza var mıdır ? Yarışlarda insanların ayaklarında çeşit çeşit ayakkabılar görüyorum, bu ayakkabıları internette arattığımda Türkiye’de satışı yok. Bu kadar insan ayakkabılarını nereden temin ediyo acaba ?

1 Beğeni

Hoka one one ve benzerleri Türkiye’de satılmıyor .Yurtdışından bazen doğrudan internet siparişi bazen tanıdığa rica ederek getirtiyoruz. Nike ,New balance ,Asisc,Adidas,Under Armor,Skechers,The Norht Face trail modelleri mağazalarda mevcut bir kaç mağaza gezmeniz lazım.

@enesdemiray Mizuno’nun da bazı modelleri zaman zaman Türkiye’ye distribütörü tarafından getirilmekte. https://www.mizunotr.com/ Adresinden modelleri ve stoğu olan numaraları takip edebilirsiniz.

Mega SPX mağazalarını tavsiye ederim. Normal SPX’lere göre çeşit daha bol.

Malesef yok Serdar Bey 15’in üzerinde farklı mağaza gezdim, salamon haricinde ayakkabı göremedim, gördüklerimde pist ayakkabısıydı.

Mega Spx’lere bakmadım hiç. En kısa zamanda bakıcam, bilgi için teşekkürler @kunduz

Teşekkür ederim @SedatKurtulus Bey. Baktım ama ayak numarama göre ayakkabı yok, Mega Spx’lere bakıcam umarım orda olur.

1 Beğeni

Kaç km’ye kadar nerede nasıl kullanacaksınız.Destekli /desteksiz tercihi nedir ?

Bir mağazaya gireyim orada birkaç modeli inceleyip alayım derseniz öyle bir yer maalesef yok. Bu alanda en fazla yatırım yapan SPX, o da pazar küçük olduğu için ürün gamını belirli mağaza ve belirli markalar ile sınırlı tutuyor. Asics, Salomon, Merell, Skechers, New Balance, Nike, Adidas, Under Armour, Mizuno, Columbia, North Face, Dynafit, Salewa, Kalenji gibi ürünleri mağazaları tek tek gezerek bulabilirsiniz. Türkiye’de erişim kolaylığı açısından baktığınızda Asics, Salomon ve Nike öne çıkıyor. Deneyip alabiliyorsunuz.

Ben son üç senedir mağazada deneyerek hiç ayakkabı almadım. Online alışveriş, hem yurtiçi hem yurtdışı daha pratik geliyor. Misal, Avrupa’da bir şehre gezmeye gittiniz; oradaki outdoor mağazaya ulaşmak bir dert, ürün çeşitliliği belirli ülkelerde fena değil ama genelde düşük. Yine aynı sorun. Onun yerine, hotele online sipariş veriyorum (bazen online güvenlik önlemleri oluyor-iletişime geçerek çözüyorum) 2 günde elimde oluyor. Bulabilirseniz mağazadan almanın avantajı ise ülkeden çıkarken vergisini geri alabiliyorsunuz.

En kapsamlı çeşit ve uygun fiyat için ya yarış fuarına gideceksiniz ya da Amerika’daki Runningwarehouse gibi online sitelerden alışveriş yapacaksınız. Ha, o işte de modeline, zamanına, duruma göre gümrüktü kargoydu derken astarı yüzünden pahalıya gelebiliyor, bazen de Türkiye’deki fiyatından ucuza alıyorsunuz.

İstanbul’a geri dönecek olursak, Salomon dışında birşey arıyorsanız, Karköy’de Karspor Dynafit, Salewa ve North Face satıyor. Satış temsilcisi arkadaşların dünyadan haberi yok o ayrı. Ezbere bir şey tutturmuş onu analtıyorlar, önceden araştırmadan giderseniz bir hayrı olmaz.

Yine alternatif olarak On Running’in ayakkabılarını (İstanbul’dan dağııtm yapıyor) online alabilirsiniz.

Columbia mağaza sayısını bayağa arttırdı.

Tavuk-yumurta problemine gelecek olursak, pazar çok küçük, vergilendirme nedeniyle fiyatlar çok yüksek, ortalama alım gücü düşük, teknik malzemeye yatırım az… Hal böyle olunca kimse getirmiyor, olan da satılmıyor. Ve tabi ki ne, ne kadar eder algısı? Avrupa’da 20.000 euro olan araba burada 50.000 euroya (pahalı diye söylenilse bile) sıcak ekmek gibi satıyor. Amerika’da 400 dolar olan elektronik eşya, burada en alt gelir grubunda bile 1.000 dolara tonla alıcı buluyor. Dışarı para çıkışını azaltmak ve halihazırda satılandan yüksek gelir elde etmek için vergilendirme sistemi malum ama bu birçok farklı ürün segmenti için böyle. Tüketici biri için değer bulurken diğeri için değmez buluyor.

Misal, arazi koşularına başlayan bir arkadaş okuyor, inceliyor, duyuyor. 10.000 mm su geçirmezlik olacak, hafif olacak, hava alacak, esnek kumaş vesaire; outdoor mağazasına giriyor Decathlon fiyatına Gore-Tex ceket almak istiyor. Fiyatı duyunca pahalı deyip çıkıyor. Doğru! Pahalı! Ama pahalı demek, zihnindeki referans aralığının üstünde demek. Yoksa bir Iphone, bir VW veya bir PS ile eş oranda Avrupa veya Amerika emsallerinden daha pahalı. Burada da hangisi almaya değer hangisi değmez sorusu devreye giriyor, onun da cevabı önceliklerde.

Velhasıl, ürün gelmeyişi distribütörlerin bize garezi olması durumu değil pazarın çok küçük ve vergilendirme yüzünden kısır olması. O yüzden çare online alışveriş ya da yün içlik…

5 Beğeni

Kapadokya 60k için alıcam ama sadece bu yarışda kullanmicam. Her yarış zemini için ayrı ayrı ayakkabı alma durumumuz malesef yok. Aldığım ayakkabıyı İznik ve Kaçkar yarışlarında kullanıcam. Kısacası çamura ve toprak zeminde iyi olan bir ayakkabı arıyorum ama bu şartlarda ne kadar mümkün bilmiyorum @Serdar

Dediğim gibi 15-20 civarında farklı markaların mağazalarını gezdim ama yok. Çalışanlara trail ayakkabı arıyorum diyorum bön bön suratıma bakıyolar. Biraz bilgi sahibi olanlar da ellerindeki ayakkabıyı satma derdindeler. Mega Spx, Sanayi Metro durağında birkaç mağaza varmış, birde sizin dediğiniz yerler tek umudum artık buralar kaldı. Detaylı bilgilendirme için teşekkürler, selamlar. @mgunes

Bulunabilirlik,FİYAT ve 3 parkuru ortada buluşturacak model Salomon Sense Ride. Şu an bazı renkleri 538 TL . 8 mm drop müthiş çekiş ve Kaçkar’da en çok ihtiyaç olacak kaya plakası mevcut.Her 3 parkuru da koştum. Kapo 60’ ı 4 yıl üst üste koştum :):wink: Bu yıl katılmıyorum ama katılsam Salomon s/lan sense 6 kullanırdım. Kapo için ‘‘door to trail’’ olarak adlandılan yarı asfalt yarı patika ayakkabısı yeterli olurken Kaçkar da zeminden daha iyi koruyan ve ıslak koşullarda şahane çekiş sunan ayakkabı gerekli. Bu 3 ü için optimumu söylediğim model karşılayacaktır. Kaçkar için azıcık hafif olacaktır ama diğerlerinde başarılı sonuçlar alacağınızı düşünüyorum. Diğer marka modellerde fiyat maalesef artacaktır. The North Face in bazı modellerinde şahane indirimler oluyor ama onlarda kaya plakası olarak adlandırılan ayakkabı tabanı içine gömülü koruyucu plaka pek yok. O plaka olmayınca Aladağlar,Uludağ,Kaçkar benzeri parkurlarda zemini olduğu gibi hissedersiniz . belli yorgunluk üzerine de acı verici olmaya başlıyor. Ancak yine de TNF bakın derim oldukça konforlu modelleri vardır . TNF şu an kendi sitesinde bulunan modellerden uzak durmanızı tavsiye ederim onlar taleplerinize çok uygun değiller . Bulduğunuz modeli ister buradan ister özel mesajla sorabilirsiniz.

1 Beğeni

Salomon modelleri kullandığım farklı birçok markadan daha dayanıklı ve güvenilir.Günlük yaşam ayakkabıları gibi konforlu ve şık görünmeyebilir fakat zaten amaç bu değil ,arazide korkmadan kullanmak kara yağmura çamura her yere gitsin istiyorsanız ,ben bu markayı tercih ediyorum ve çamurundan yırtığından perişanlığından gurur duyuyorum,bir tür zor şartları paylaştığım kader arkadaşı gibi bakıyorum ayakkabılarıma.

Öncelikle ilgi ve alakanız için çok teşekkürler. Dediğiniz modele baktım, görünüş olarak tatmin etti. Birde spx e gidip yakından bakıcam umarım ayağıma göre olan numarasını bulabilirim :slight_smile: @Serdar

1 Beğeni

Salomon bir ayakkabı kullanmıştım koşmaya başladığım ilk sene kötü bir anımdan dolayı soğudum. O gün bugündür alıp, giymedim. Serdar Bey’in dediği ayakkabıya(salomon sense ride) bakıcam, numarasını bulursam alırım, cevabınız için çok teşekkürler :slight_smile: @erhan

1 Beğeni

Merhaba,
Runnerinn
Sportpursuit bu siteleri tavsiye ederim.
Sportpursuit ingiliz sitesi ,ben bu yil iki adet hoka getirdim,fiyatlari Turkiye’dekilere gore cok makul.

Selam,

Numaranızı bulabilirseniz Nike Wildhorse bakabilirsiniz. Bahsettiğiniz yarışlarda fazlasıyla işinizi görecektir. Şimdi Nike mağazalarında 5. serisi var. Internetten 4’ü uygun fiyata bir ihtimal bulabilirsiniz. Şurda 42 numarası var örneğin

2 Beğeni

Enes Bey merhaba,

www.wiggle.co.uk

Ben bu mağazadan sipariş veriyorum. 1 haftada geliyor, %18 Gümrük vergisi veriyorsunuz.

Salomon’un Ride 2 ve Sense Max modeli iyi bir yastıklama sunuyor. Her ikisini de denedim memnun kaldım. XA Elevate modelini ben beğeniyorum şahsen ayağımdaki hissiyatını seviyorum.

Asfalt için de Sonic RA Max modelini kullanıyorum.

SPX Mega’larda her türlü model ve numara mevcut. Ben 48 giyiyorum o yüzden yurt dışından sipariş veriyorum.

Hoka one one bulmak ve ulaşmak pek kolay değil. Eğer yurt dışından getirtme imkanınız varsa Speedgoat veya Challanger modellerini tavsiye edebilirim.

Çok teşekkürler, bakıyorum hemen. Selamlar @hayriunal

Bilgilendirme için teşekkürler, bakıcam buraya da. Bu gün yurtdışından hoka getiren birisiyle konuştum, eğer deniyeceğim ayakkabılar beni tatmin etmezse ondan alıcam büyük ihtimalle, tekrardan sağolun. @simrak