İstanbul için tavsiye spor hekimi

Merhabalar. Arkadaşlar hem ara vermeme rağmen bir türlü geçmeyen trokanterik bursit için, hem de ayak bileklerimin dış ve alt kısmında kronik hale gelen ağrılar için İstanbul’da iyi bir spor hekimine gitmek istiyorum.

Ortopediste gidersem “koşma” diyerek krem vererek yollayacak büyük ihtimalle.

Sizlerin bildiği, hatta kendisi de spor yapan (özellikle koşan :slight_smile: ), konusunda yetkin, İstanbul için tavsiye edebileceğiniz spor hekimi var mıdır acaba?

1 Beğeni

Elena ve benim çok değer verdiğimiz Hocamız Haldun Hoca biçilmiş kaftan.

Geçmiş olsun, acil şifalar.

https://www.memorial.com.tr/doktorlar/haldun-orhun/

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. İletişime geçeyim.

1 Beğeni

Onur Tetik Amerikan hastanesi

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim Emre bey.

Op.Dr. Selim Muğrabi yi öneririm. http://www.fulyaayakcerrahisi.com.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Forumda İstanbul için spor hekimi tavsiyesi bulamamıştım (benim acemiliğim olabilir). Değerli tavsiyeleriniz sayesinde bir veri tabanı oluşmuş oluyor galiba :).

1 Beğeni

Merhaba, geçmiş olsun. Dr. Sezgin Sarban, Acıbadem international hospital, Yeşilköy.

2 Beğeni

Eğer devlet hastanesi derseniz Gökhan Özhan var Baltalimanı Kemik Hastanesinde.
Kendisi Bursaspor’un da doktoru, ayrıca bir dönem milli takımda da hekimlik yaptığını söylemişti.

1 Beğeni

Sezgin hocayi yakindan taniyan biri olarak imkani olanlarin katilmasini siddetle tavsiye edecegim bir soylesi. Kendisi konusunda uzman olmanin yaninda UTMB, CCC ve Salomon Cappadocia Ultra Trail 110 km (2 kez) yarislari dahil bircok ultramaraton kosmus cok deneyimli bir kosucu. Kisacasi kosucuyu cok iyi anlayan ve kafanizdaki sorulara en dogru cevaplari alabileceginiz bir isim.

8 Beğeni

Sportomed tavsiye edilmez .
Açıklayayım; Bildim bileli İstanbul Anadolu yakasında sporcu ağırlıklı fizik tedavi merkezidir. Bu sebeple tercih ederek gittim. Hekime oldukça tecrübeli koşucu olduğumu 10 yıldır kesintisiz ve planlı antrenman yaptığımı aynı zamanda antrenör olduğumu bu vesileyle anatomiye yabancı olmadığımı dizime yakın sorun olduğunu ama IT belirtilerine hem kendimden hem sporcularımdan aşina olduğumu farklı bir ağrı olduğunu anlattım.
Bugüne kadar şahit olduğum en anlamsız fiziki muayene sonucu bana IT olduğunu bunun ofiste gün boyu oturup bacak bacak atan sekreterlerde sık görüldüğünü sporcularda ise uzun süre ara verilip spora sert dönüşlerde olduğunu anlattı. Sonrasında 10-15 seans fizik tedavi randevusu önerdi . Kamera şakası sandım çıktım ama şaka değilmiş muayene ücretini aldılar.:grinning:
Muayene ücreti ise pazarlığa tabii. Önümdeki kişinin pazarlık ettiğini görünce bende denedim ve telefonda söylenen ücretten daha azını ödedim. :grinning:
Tabii soluğu başka hekimde aldım MR sonucu menisküs yırtığı olduğunu öğrendim .

Haldun Hoca 'ya diz ağrısı için başvurdum Menisküs teşhisini yaptı kendisine teşekkür ederim ancak çok hayal kırıklığı ile ayrıldım muayeneden 5 dk süren sürmeyen fiziki muayene neredeyse sakatlık hikayesini hiç dinlemeyen bilindik bir hekimle karşılaştım. MR sonucu menisküs yırtığı teşhisi ve hayatında hiç spor yapmamış yaşlılara önerilen tavsiyelerle uğurlandım :grinning:

Öncelikle geçmiş olsun. Teşhis konulmuş sonuçta. Nasıl bir tedavi uygulanacağını bilmiyorum ama ikinci bir görüş istersen Deniz Algül’ü tavsiye ederim.

1 Beğeni

Çok teşekkürler ; Menisküs yırtığında öncelikli tedavi maalesef arazi koşularında uzak kalmak .Ancak ben çok erken safhada harekete geçip doktora gittiğim için ameliyatsız şekilde neredeyse atlattım.Bu hafta koşulara başlamayı planlıyorum Konu aslında 45 gün öncesinin ancak ben yeni yazabildim. Koşulara ara verme döneminde en çok serbest stil yüzmenin faydasını gördüğümü de belirtmeden geçmeyeyim.

Harika bi başlık açmışsınız cidden @Sezer . İsimlere kaybolmadan ulaştık bu sayede, herkese tşk.
Sadece çok isim tavsiyesi olunca iki arada bi derede kaldık :wink:
Onur Tetik hoca nın ismini Yonca Tokbaş tan da duymuştum bi videosunda. Çok kişi de Sezgin hocaya gidiyor anlaşılan…

Sınıf arkadaşım Doç. Dr. Cavit Meclisi’yi de önerebilirim.

Teşekkürler tavsiye için. Bende de diz ve belde sorun var, Onur hocaya gittim, spor ile ilgilenip gelen çok dedi… :wink::+1:

1 Beğeni