IOS için kml uzantılı gps dosyası çalıştıracak program tavsiyesi

Merhabalar,

25 Ekimde Kapadokyada 33 km koşacağım. Bir iddiam yok enerjimde kısıtlı ve gps özellikli saatim yok. Yolda kaybolup sınırlı olan enerjimide gereksiz yere harcamak istemiyorum. Siteden parkurun kml uzantılı gps dosyasını indirdim ancak ios için en iyi program hangisi bilemedim. Koşu esnasında telefonum üzerimde olacak. Kullanan var ise kml dosyası için ios’da kullanabileceğim bir program tavsiye edebilir misiniz ? Duruma göre ücretli olan bir programı da satın alabilirim…

Selam Mert,
Strava veya Runkeeper’da route oluşturarak koşuda onu takip edebilirsin. Ama kml dosyasını upload ederek yapılabilliyor mu emin değillim. En kötü ihtimal kml dosyasını açıp uygulamalarda noktaları elle tıklayarak route oluşturursun.

https://strava.zendesk.com/entries/26819094-Load-KML-data-as-a-Strava-Route-

İyi çalışmalar…

1 Beğeni

Kapadokya’da parkurda kaybolma ihtimalin çok düşük. Kaygılanma boşuna :slight_smile:

1 Beğeni

İddialı değilim dediğinize göre Kapadokya 33k sürenizin iyimser bir tahminle 4 saat civarı olacağını tahmin ediyorum.
IOS için dediğinize göre iphone kullanıyor olmalısınız.
Herhangi bir iphone’nun 4 saat boyunca ekranı sürekli kullanarak el GPS cihazı gibi rota takibi yaptırabilecek bataryaya sahip olabileceğini zannetmiyorum.
O yüzden pek kullanışlı olacağını zannetmiyorum bu yöntemin

1 Beğeni

Merhaba. mesleğim dolayısı ile harita programları sık kullanıyorum.
ios telefonuna amerikadan bir kimlik alıp oradan google earth programını telefona yada varsa sim kartılı (wifi ipad de dışarda dahili gps olmadığından olmaz) ipad ine indirebilirsiniz.
Saygılar…

Ben Android için MAPinr isimli bir program kullanıyorum. IOS için versiyonu var mı bilmiyorum, bir bakın isterseniz. Bu program ile KML dosyalarını telefon üstünden açabiliyorsunuz. Telefonda internetiniz varken programı açıp rota civarında dolaşırsanız o bölümlerin görüntülerini “cache”'liyor. Yani mobil internete bile ihtiyacınız olmadan (yani daha az pil harcayarak) kullanabilirsiniz.

Merhaba. Amerika’dan kimlik almak ne demek biraz açıklar mısınız?

merhaba,
app store için yeni bir kimlik oluşturmak gerekiyor, ülke olarak amerikayı seçiyorsunuz adres kısmınada amerikadan herhangi bir şehir yazıyorsunuz.
http://www.veapple.com/Haber-594-amerika_app_store_hesabi_nasil_alinir.html
bu linkte yeterince açıklamış.
sonra telefonunuzda ayarlar-app store/itunes store kısmından mevcut kimliğinizle çıkış yapıp yeni aldığınız ID yi aktifleştiriyorsunuz. bu ID ile google earth uygulamasını aratıp bulabilirsiniz.
uygulamayı indirdikten sonra masaüstü bilgisayarında google earth programında oluşturduğunuz rota bilgilerini kml olarak kendinize (telefonda aktif olan mail) mail atıyorsunuz. gelen mailde kml dosyasının üzerine parmağınız basılı kalıp google earth ile aç diyorsunuz.
arazide Telefon çekmese dahi ok işaretine dokunduğunuz zaman konumu buluyor, Ancak gideceğiniz yerin görüntüsünü telefon çekmezse yüklemiyebilir. bu nedenle önce gideceğiniz yerin görüntüsünü wi-fi yada 3g nin olduğu bir yerde açıp yani ön yükleme yapmanız lazım.
Biraz detaylı bahsettim, muhtemelen uygulama kullanmayı biliyorsunuzdur ancak yorumu okuyan bilmeyen kullanıcılar olabilir :smile:
selamlar…

2 Beğeni

viewranger kullanabilirsiniz. sağa dön, sola dön gibi bir yönlendirme yapmıyor ancak en azından rotanın üzerinde misiniz, değilseniz hangi yönde ilerlemeniz gerek görebiliyorsunuz. gpx dosyasından route yaratabiliyor ve telefonunuzdan takip edebiliyorsunuz. kapadokyada gerekli olur mu bilemem ancak yönü kendiniz bulmanız gerek yarışlarda çok işe yarıyor.

Garminlere nasıl KML yüklüyoruz bilen var mı ?

@hasansaylik

https:https://kosuforum.com/t/garmin-735xt-ve-235-outdoor-navigasyon-ozellikleri/4462/5?u=sedatkurtulus

Buraya göz atabilirsin.

1 Beğeni

Uzun uğraşlar sonucu sizin anlattığınız yöntemin kendi uğraşlarımla bulabildim. Zor fakat oluyor. Garmin KML dosyalarını kabul etmemesi ilginç GPX leri alıyor fakat dönüştürme yapmadan KLM yükleyemiyoruz. Teşekkürler.ç

1 Beğeni

Merhaba, eger siz de benim gibi hali hazirda bir wikiloc kullanicisi iseniz gpx dosyalarini buradaki sekilde wikiloc’ta da acabilirsiniz.

1 Beğeni

Merhaba, WikiLoc’un bu özelliği ücretsiz mi? Yoksa ücretli üyelik almaya ya da mobil veriyi açık tutmaya zorluyor mu? Ben offline GPS için açık kaynak kodlu OsmAnd kullanıyorum fakat programı -belki de yeni kullanmaya başladığımdan- çok verilmi bulmadım.

Saygılarımla.

Telefonunuzdan, offline olarak rotayı takip edebildiğiniz bir alternatif. Birkaç yıldır sorunsuz çalışıyor.

https://maps.me/

1 Beğeni