İlk Triatlon ve Tecrübeleriniz

Bu hafta sonu hayatımda ilk kez triatlona katılacağım.(İstanbul Salcano Triatlon Serisi Ve Minikler Aquatlon Yarışları) Blog’lardan çok şey öğrensek de insanın çevresinde triatlet olmayınca cevaplar hep eksik kalıyor.

Bu başlık altında ilk triatlon tecrübenizi, dikkat etmesi gerekenleri paylaşırsanız benim gibi acemiler için çok faydalı olacaktır.

Mesela Triatlon Fedarasyonu’nun aşağıdaki linkte üniforma talimatı var. Buna göre soyad, federasyon/ITU logolarının formaya baskısı olması gerekiyor. Peki triatlon forması İstanbul’da nerede satılıyor? Ben sadece Aktif Pedal’da gördüm, o da biraz pahalıydı.

Bu talimatlar yaş gruplarında da kesin olarak uygulanıyor mu?

http://www.triatlon.org.tr/index.php?page=bilgi_bank&ID=35

Hayır, yüzme mayosu veya taytı ile katılabilirsiniz. Sudan çıkınca üstünüze birşey giymeden yarışmaya izin var mı bilmiyorum. Ben geçen sene sudan çıkınca kolları açık, askılı t-shirt giymiştim. Yarış başlamadan omzunuza numara basılıyor. Omuzlarınızı kapatacak t-shirt kabul edilmeyebilir.

1 Beğeni

Merhaba,

Triatlon Türkiye facebook sayfasında güzel bir yazı var buyrun:

Üniformaya çok takılmayın, trisuit ilk yarışınız için çok gerekli olmayabilir, siz keyfini çıkartmaya bakın. Şimdiden iyi eğlenceler :smile:

1 Beğeni

Bu arada il gençlik ve spor müdürlüğüne katılım için yazı yazmanız gerekiyor. Eğer İstanbuldaysanız 02166516262 dahili 294 Derya Aksu’dan öğrenebilirsiniz.

1 Beğeni

ilk triatlonda en yıpratıcı şey yüzmeye hızlı ve kontrolsüz başlamaktır. eğer çok iyi yüzücü değilseniz kalabalıktan ve savaşmaktan uzak durmanızı yavaş başlayıp açıldıkça daha hızlı olmaya çalışmanızı tavsiye ederim yoksa nefesiniz yetmeyecek durmak ve soluklanmak zorunda kalacaksınız ve aman tanrım ben nereye geldi ne yapıyorum bu yarış bitmez diye düşünmeye başlıyacaksınız. yüzmede sık kafanızı kaldırın ve düz bir rota tutmaya çalışın buda önemli. yüzmeden iyi çıkmanın bir avantajı iyi bir bisiklet gurubu yakalayarak draftına girmektir ama ilk triatlon için bu çok önemli değil. ve her zaman bir sonraki branşı düşünerek yedek enerjiniz kalacak şekilde gidin hala güçlü hissediyorsanız koşunun yarısını geçtikten sonra tüm enerjinizle koşabilirsiniz. brick antremanı yaptıysanız iyi yapmadıysanız bisikletten koşuya geçişteki adaptasyonda sıkıntılı olabilir. hep yavaş başlayıp iyi hissettikçe yüklenin. transitionları çalışın yüzmeden çıkışta bisiklet değişiminde neler yapacağınızı prova edin. yarıştan önce bisikleti bıraktığınız yeri iyice ezberleyin kalabalık yarışlarda bisikleti bulmak bile sorun olabilir. başarılar şimdiden

4 Beğeni

birde yüzme nin bitiş kısmında ve aynı şekilde bisikletin son 500 m. de sakin giderseniz bir sonraki branşa nabzınız düşmüş ve daha güçlü şekilde başlarsınız.

1 Beğeni