İlk katıldığım yarış hakkında

merhabalar.

Bugün hayatımda ilk defa koşu etkinliğine katıldım Fun Run Series Caddebostan (10 km ) ve 47 dakikada bitirdim. Bu süre sizce nasıl? Birinci olan sporcu ise 29 dakikada bitirdi. 80 kiloyum boyum 173 sizce nasıl 10 dakika daha hızlanabilirim. Sonraki senelerde İlk 50 ye girmek istiyorum teşekkürler.

4 Beğeni

Süper, çok iyi. Kilometre 5 dakika altında. Tebrikler. Umarım hedeflerine tek tek ulaşırsın.

spor geçmişin, vücüt yapın ve idman yükün bilinmeden bir şey demek doğru olmaz fakat genel olarak, yaklaşık 4.42 pace ile tamamlamışsın, bu rakamlarda koşup da 1 senede 10dk daha hızlanmak yani 3.42 pace ortalamasına inmek biraz ulaşılabilir olmanın dışında (ilk saydıklarımın durumu elbet herşeyi değiştirir)…

Benim yaptığım spor haftada 3 - 4 gün her gittiğim de bazen salonda bazen dışarda 6 - 7 km koşuyorum yürüyorum.
Sonra bisiklet cross aleti vs yorgunluğuma göre değişiyor cruch hareketleri yapıyorum. Diyet yaparsam kilo veriyorum ama gorunus olarak 80 kilo durmuyorum. Diyeti düzenli yapamıyorum diyete odaklanıp 70 kiloya düşerem hızlanır mıyım? Teşekkürler

1 Beğeni

Tebrik ederim gayret etmeniz motive edici gerçekten.Bırakın 10 kiloyu 3 kilo bile yarışlarda antrenmanlarda sizi müthiş değiştirir.

Daniels hesaplamalarına göre, 3kg, km başına ortalama 6-8sn hızlandırıyor fakat bunlar oldukça teorik hesaplamalar ve dediğim gibi kişinin spor geçmişi, fizyolojik özellikleri ve idman yüküne göre değişiklik göstermekte…

Tartan sahada koşarken virajlarda çok yavaşlıyorum ve beni yoruyor yol koşusu daha kolay değil mi hiç viraj yok dümdüz gidiyoruz

Bu virajlar hem saati yanıltıp mesafeyi az gösteriyor hemde sürekli yavaşlayıp hızlandığınız için paceyi bariz şekilde düşürüyor bende hiç hoşlanmıyorum.

Kilo fazlalığınız varsa(boya göre var gibi duruyor) bu fazlalıkları vermeniz en hızlı hızlanma yolu olur.