İda Ultra 2019 30Kasım-1Aralık

Efem bir koşu raporu olarak değil arka plan ve tasarım üzerine bir yazı, çiziktirme. Okumak isteyenlere ve meraklısına:

İda Ultra Arka Planı ve Grafik Tasarım Üzerine Saçmalamalar

Katılan, koşan ve desteğini esirgemeyen herkese teşekkürler.

Yarış Raporları:
Uğur Pusat - 36K - BiKoşuAdana
Emine Avcıoğlu - 62K - BiKoşuAdana

13 Beğeni

Çok güzel olmuş, elinize sağlık.

Bu sene İDA Ultra’nın görsel kimliği ile sınıf atladığı kesin ve elinize sağlık :clap::clap::clap:

Madalya ve tshirt tasarımları, yönlendirme tabelaları, start/finish tagları… hepsi çok başarılı.

Tek eleştirim (sizden çok organizasyonun ve/veya sponsorların alanı tabi bu) t-shirtte Kapadokya Ultra’daki hata malesef ida’da da kendini gösterdi: kumaş. Koşucular gündelik değil antrenmanda giyebilecekleri hatta o tshirt ile yarış koşabilecekleri malzeme tercih ediyor. Eminim bunun maliyeti daha yüksek ama gerekirse fark verilerek bu opsiyon sunulsa harika olurdu.
Tekrar hepinizin emeğine sağlık harika bir organizasyondu.

1 Beğeni

Nazik yorumlarınız için teşekkür ederim. :pray:

Kumaş konusu aslında ortak kararımız oldu. Burada 2 tercih söz konusu, gündelik hayatta giyilebilecek bir t-shirt veya söylediğiniz gibi antrenman t-shirtü.

Tahtalı Run to Sky, MeisKaşSwim ve Kaş Yarımadaton’da antrenmanlarda giyilebilecek polyester kullandık, İda’da biraz değiştirmek istedik. Kış olduğu için Kapadokya kumaşından biraz daha kalın, pamuklu bir malzeme seçtik. Güzel tepkiler aldık. Bugün hatta iş yerlerinde giyildiğine dair fotoğraflarda aldım arkadaşlarımdan :slight_smile:

Tamamen tercih meselesi, yorumunuza saygı duyuyorum.

(Kendimde koşucu olduğum için Polyesterleri giymekten sıkıldığım da doğrudur :slight_smile: , tam anlamıyla teknik bir kumaş kullanamadığınız için bazen yeteri kadar kaliteli olamayabiliyor t-shirt)

Mutlaka başka eksikler olmuştur, seneye daha iyisi için uğraşacağız inşallah.

Tekrar teşekkürler.

2 Beğeni

Benden de bir yorum. Koton kumaş ile günlük hayatta yarış kitindeki tshirtleri giyebilmek şahane oluyor.

Açıkçası ben polyester tshirtleri artık kime vereceğimi şaşırdım. (Genellikle biriktirip, yılsonunda Bakiye ablaya köylerde dağıtması için veriyorum.) Dolapta minimum 200 adet yarış tshirtüm vardı eğer vermeseydim. Millet siz nasıl sığdırıyorsunuz, ne zaman bu kadar tshirtü giyecek fırsatı buluyorsunuz? Her yarışta tshirt verilmesini büyük israf olarak görüyorum.

Bu anlamda kenara ayırmadığım son 4 yılın Cappadocia tshirt ve poları dışında, şimdi bir de Ida tshirtüm eklendi. Tskler @tugrulpeker :hugs::blue_heart:

4 Beğeni

Teşekkürler Bike, amaçlanan da buydu :slight_smile: Kalıcı olabilmek. Ne mutlu bize başarabildiysek.

1 Beğeni

Siz de haklısınız. Kişisel tercih tabi. Hakkı verilmiş bir antrenman tshirtünü şahsen sık kullanıyorum. (İstanbul Maratonu tshirtleri gibi) ama dediğiniz gibi çok fazla olunca da ayrı bir israf. Aslında en güzeli katılım bedelinden tshirt parasını eksiltip, isteyenlere satın alabilecekleri günlük ve/veya antrenman amaçlı tshirtü hariçten satmak olurdu. Katıldığım bazı yabancı yarışlarda bu uygulama vardı ki artık geyik koşuları da böyle yapıyor. İstanbulu Koşuyorum tshirtleri çok vasat kalıyor maratonun tshirtlerine göre. Topluca bağışlamak da güzel fikirmiş teşekkürler

4 Beğeni

Ben de 2 senedir istesem de koşamadığım İda’da bu sene 36K parkurunda koştum.
Yakınlığı sebebiyle sık sık gittiğim, geçtiğim Kazdağları’nda ilk kez koşma fırsatım oldu. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.
Yorumlara gelecek olursam;
-Öncelikle yarış merkezi, start ve her parkurun bitiş çizgisi farklı noktalarda. Bu da işin içine transfer gibi zorlu bir meseleyi sokuyor. Açıkçası yarışa gelirken transferde oluşacak aksaklıklara karşı kendimi hazırlamıştım. Ancak start noktasına ulaşımda ve finish sonrası yarış merkezine ulaşımda en ufak bir sorunla karşılaşmadım. Organizasyonu bu açıdan tebrik ederim

• Madalyayı beğendim, tasarım ve kalite gayet güzeldi.
    -Parkur çok çok güzeldi. İşaretlemeler gayet güzeldi, 1-2 yerde küçük tereddütler dışında sıkıntı yaşamadım.
    -İstasyonlardaki çeşitlilik gayet güzeldi.

Tasarımlarda emeğin olduğunu hiç bilmiyordum @tugrulpeker , ellerine ve emeğine sağlık. (Run.bo tişörtlerini de beğeniyorum bu arada)

Seneye fırsat bulursam katılmaktan zevk alacağım güzel bir yarışı Kyzikos ekibi olarak zevk alarak koştuk, emeği geçen herkesin ellerine sağlık…

3 Beğeni