Huawei yeni akıllı saati Watch GT'yi duyurdu

Huawei yeni saati Watch GT’yi duyurdu, bizleri ilgilendiren bazı özellikleri var:

• İlk defa hybrid olmayan Oled (454x454 pixel) ekranlı bir saat GPS kaydında (kalp monitörü de açıkken) 22 saat kayıt yapabiliyor. Kalp monitörü açıkken 2 hafta şarj olmadan saat modunda kullanılabiliyor. Mesajları ve aramaları saat üzerinden kontrol ederseniz bu süre 30 güne düşüyor. Elbette söylenen rakamları ideal şartlarda yakalamak mümkün olmayacaktır. Ancak bunlar çok iyi değerler.

• Bazı pahalı saat modellerinde bulunan gerçek zamanlı kalp hızı izleme ve kaydetme fonksiyonu sunuluyor.

• GPS, GLONASS ve GALILEO uydu sistemlerine bağlanabiliyor. Üçüne birden bağlanabiliyor olması güzel.

• Normalde akıllı saatlerde görmeye pek alışkın olmadığımız VO2 max, kalp atım aralıkları, egzersiz yoğunluğu (etkinlik sırasında eşzamanlı olarak) gibi bilgileri gösterebiliyor.

• Üzerinde antrenman programları ile geliyor.

• Harita üzerinde rota takibi yapabileceği belirtilmiş. Ancak bununla ilgili bir bilgi bulamadım.

Akıllı saat piyasasında rekabet hızlanıyor, bunun biz koşuculara yarayacağına inanıyorum.

https://consumer.huawei.com/en/wearables/watch-gt/

12 Beğeni

Fenix 3’ü satmadan önce çekmecede bırakmış ve diğer evime gitmiştim. Müşteri çıkınca tekrar evime geçtim ve çekmecedeki saat hala çalışıyordu. Saatin %5 şarjı kalmıştı ve önceki şarjın üstünden 24 ya da 26 gün geçmişti. Yaklaşık iki sene kullanılmış bir saat için iyi performans. :slight_smile:

Huawei, işe biraz heyecan katacaktır. İlk çift işlemcili saat gibisinden bahsettiler ama Garmin’ler de zaten çift işlemci mantığı ile çalışıyor bildiğim. Üç uydu sistemine bağlanması iyi ama şarjdan götürecektir yine.