Huawei watch gt-fc3

Merhaba,

Elimde Garmin Forerunner 630 ve Suunto Ambit3 Run olmasına rağmen, eşimin kendisine aldığı Huawei saati Cumartesi koşmadan önce alıp denemek istedim. Çok amatör bir koşu sevdalısı olarak saat ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak isterim:

Saat dokunmatik ekranlı, çok basit menü geçişleri olan bir saat. Bilekten nabız ölçüyor. Garmin ve Suunto’yu 2 senedir kullandığımdan yaptığı ölçümlerin oldukça güvenilir olduğunu söylemeliyim. Uyku için TruSleep adında bir software’i kullanıyor. Uykunuzun kalitesini ,nefes alma kalitesini, Derin, hafif ve rem uyku sürelerinizi ölçüyor.

Saat sadece Huawei Health ile eşleniyor. Eşleme kendi kendine oluyor. Hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Ürettiği koşu metrikleri ve ekranlar birebir Garmin ile aynı. Bu kısım benim için büyük bir şok oldu. Aşağıda ekranları bulabilirsiniz

Saatin görüntüsü bana Garmin Fenx5S’i hatırlatıyor. Son derece şık bir saat. Oldukça ekonomik olduğunu söylemeliyim. Eşim 10 taksitle 1200 TL’ye almış!.

Garmin Forerunner 630’ün dokunmatik ekranı oldukça problemli. Bu saattte herşey yolunda gözüküyor.

Artılar:
1-Ekonomik fiyat
2-Engin veri analizleri -şu ana kadar laktat eşiğini ölçmedi. Belki koşu sayısı arttıkça ölçer?
3-Basit menü
4-Şarjın dayanıklılık süresi
5-Birden fazla uydudan veri alıyor oluşu

Eksiler:
1- Arayüzlerle ( Strava, Runtastic) eşleşmemesi.

6 Beğeni

güncelleme : Nabızdan ölçümler pek güvenilir değil. %10-15 sapma olabiliyor. Huawei ile eşleşen hiçbir nabız bandı yok.
Nabzı önemsemeyen kişiler için iyi bir opsiyon…

1 Beğeni

Bana hediye olarak gelmisti ozelliklerini gorunce neden kullanmayayim dedim evet programlarla uyumunun olmamasi bir eksi ama kendi programi da fena sayilmaz. En buyuk artisi bana gore sarjinin bitmemesi :slight_smile: sarj et sonra unut :slight_smile:
Toparlamak gerekirse yorunlardan verilerinin de garminlerle denk oldugunu dusunursek guzel bir alternatif :slight_smile:

1 Beğeni

Kasım 2019 beri huawei gt sport kullanıyorum, şarjı başta olmak üzere çok memnunum. Kullananlar için bir sorum olacak, ben aradım bulamadım. Kendimiz interval antrenmanları için uyarı bildirimi girişi yapabiliyor muyuz acaba? 100 m uyar ya da 1 dk ve 2,5 dk’ lık aralıklarla uyar gibi.

Merak ettim,google’ladım, kılavuz baktım,okudum. Bende bulamadim. Harici kalp atış sensörü tanımaması ve stravaya senkron olmamasına bunu da eklemek gerek.

1 Beğeni

Merhaba Huawei Watch gt2 46 mm sport modelini 1 yıldır aralıksız kullanıyorum fazla araştırma imkanı bulamadan o anki imkanlar dahilinde satın aldım.
Sonrası ise şöyle interval antrenmanlarınız için mesafe olarak hatırlatıcı kısmında sadece 0,5 km ye iniyor altında hiç bir mesafe 400 300 200 yada 100 mt reler yok.
diğer taraftan atıyorum pace dayalı antrenman yapacaksınız akıllı yardımcı menüsünde pace ayarlasanız bile o pace nin altına indin yada üstüne çıktın gibi titreme ötme v.s yok
sadece hatırlatıcı da mesafe oda min 0,5 km ve nabız aralığını ayarlayabiliyorsunuz.
Garmin ile aynı demişsiniz hayır kesinlikle söz konusu bile değil aynı olamaz veri analizlerinin aynısı akıllı bilekliklerde de bulabilirsiniz garmin gibi analiz yapamaz…
Program yükleyemezsiniz harita yükleyemezsiniz strava vs gibi diğer bütün popüler arayüzlerin en kötüsüyle bile eşleşmez…
Kendinizi geliştirirsiniz uzaktanda olsa antrenör desteği araştırmaya başlarsınız TRAİNİNG PEAKS e bağlanmaz…
Havuzda kullanacaksınız hatırlatıcısı yok şu kadar tur şu nabız v.s
Göğüs bantlarına bağlanmaz …
büyük büyük yazıcam HUAWEİ WATCH GT2 SPORT V.S AKILLI SAATTİR SPOR SAATİ DEĞİLDİR…
SPOR SAATLERİ Garmin Polar Suunto…
Sporu hayatının parçası haline getirenler için uygun değildir…
Elimde var bunlara rağmen almak isteyen olursa yardımcı olurum
Bu arada ı phone ile eşleşir hiç bir özelliğini kullanamazsınız
Samsungla eşleşir yine özellik kısıtlaması vardır.
Huawei telefon varsa tüm özellikleri açılır… Onlarda olsada olur olmasada …
Eksiğim olabilir yazıklarımda ama fazlası yoktur…
Almadan önce bu cevapları çok aradım ama piyasayı nasıl paraya boğdularsa reklamı için %98 övgü yağıyordu…

1 Beğeni

Kendi tanımıma göre Apple, Samsung gibi firmaların saatleri ve Android Wear işletim sistemli saatler akıllı saatlerdir. Garmin, Suunto, Polar vs. saatler akıllı özelliklere sahip spor saatleridir. Huawei’ler saat ekranına sahip akıllı bilekliklerdir. :smiley:

1 Beğeni

Aynen öyle yani özetle teşekkürler…

Doğru ama istisnalar da var :slight_smile:

Akıllı saat kategorisine koyduğunuz Apple, aynı zamanda dünyanın en hassas optik nabız sensörüne sahip. Kolunda Apple varsa nabız bandı takmana bile gerek yok.

Geçen gün 7 tane 19 kg’lık damacanayı asansörüz 2 kat yukarı çıkardım kolumdaki Fenix 6X nabzımı 96 gösteriyordu. Apple Garmin’e bu konuda havada ters parende attırır. Aynı şey oksijen ölçümü konusunda da geçerli. Huawei de sportif kullanım açısından henüz bizim istediğimiz seviyede değil fakat o da uyku ve oksijen ölçümü konusunda Garmin’den fersah fersah önde.

Apple = Hangi özellik varsa hepsinin %100 doğru çalıştığına emin olabilirsin.
Garmin = Zibilyon tane özelliği vardır ancak doğruluğu Allah’a emanet. Oksijenini ölçersin %90 çıkar, yattığın yerden tv izlerken seni uyuyor olarak algılar, benim gibi 2 kat yukarı damacana taşırsın nabzın 140’lara vururken 90’larda gösterir, yeni çıkan üründen aldıysan adam gibi çalışması için en az 1 sene güncelleme alırsın vs…

Apple Watch şuan zaten en iyi akıllı saattir. Iphone kullanıp akıllı saat düşünen için özel ihtiyaçlar olmadıkça ve şarj derdi yoksa Apple Watch en akıllı seçenektir. Ha ben alırken olduğum yerde günde on kez elektrik kesildiğinden seçeneklerimin arasına bile giremiyordu, o yüzden ancak Fenix pakladı.
Apple optik nabız ölçümünde çok iyi. Garmin gelecek 5 yılda bu doğruluğa ulaşamayacaktır bence. :slight_smile: