Huawei watch gt-fc3

koşusaati
gpssaat

Merhaba,

Elimde Garmin Forerunner 630 ve Suunto Ambit3 Run olmasına rağmen, eşimin kendisine aldığı Huawei saati Cumartesi koşmadan önce alıp denemek istedim. Çok amatör bir koşu sevdalısı olarak saat ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak isterim:

Saat dokunmatik ekranlı, çok basit menü geçişleri olan bir saat. Bilekten nabız ölçüyor. Garmin ve Suunto’yu 2 senedir kullandığımdan yaptığı ölçümlerin oldukça güvenilir olduğunu söylemeliyim. Uyku için TruSleep adında bir software’i kullanıyor. Uykunuzun kalitesini ,nefes alma kalitesini, Derin, hafif ve rem uyku sürelerinizi ölçüyor.

Saat sadece Huawei Health ile eşleniyor. Eşleme kendi kendine oluyor. Hiçbir şey yapmanıza gerek yok.

Ürettiği koşu metrikleri ve ekranlar birebir Garmin ile aynı. Bu kısım benim için büyük bir şok oldu. Aşağıda ekranları bulabilirsiniz

Saatin görüntüsü bana Garmin Fenx5S’i hatırlatıyor. Son derece şık bir saat. Oldukça ekonomik olduğunu söylemeliyim. Eşim 10 taksitle 1200 TL’ye almış!.

Garmin Forerunner 630’ün dokunmatik ekranı oldukça problemli. Bu saattte herşey yolunda gözüküyor.

Artılar:
1-Ekonomik fiyat
2-Engin veri analizleri -şu ana kadar laktat eşiğini ölçmedi. Belki koşu sayısı arttıkça ölçer?
3-Basit menü
4-Şarjın dayanıklılık süresi
5-Birden fazla uydudan veri alıyor oluşu

Eksiler:
1- Arayüzlerle ( Strava, Runtastic) eşleşmemesi.

5 Likes

güncelleme : Nabızdan ölçümler pek güvenilir değil. %10-15 sapma olabiliyor. Huawei ile eşleşen hiçbir nabız bandı yok.
Nabzı önemsemeyen kişiler için iyi bir opsiyon…

0 Likes