Hangi Hoka yada hang trail ayakkabısı

Trail için Hoka one one speedgoat yada challenger ATR 2 almayı düşünüyorum. Speedcorss 3’lerimle kilometreler ilerledikçe acı çekmekten yıldım. Özellikle 1 numara büyük olmasına rağmen ayak parmaklarımda speedcrosslarla problem yaşıyorum(Yokuş inerken). Hoka kullanan veya alternatif trail ayakkabısı önerisi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşılarsa çok sevinirim.

Alper Dalkılıç uzun süredir nike zoom wildhorse 3 kullanıyor. Araştırmalarıma göre iyi yorumlar almış ama canlı canlı göremedim. En son mağazada northfacein yeni çıkardığı patika ayakkabısını inceledim ve denedim. Çok hafif ve yastıklaması oldukça fazla idi. İznikte koşu arkadaşım speedcross 3 kullandı iki topuğunada kan oturdu. Forumda salomonların sert olduğu yönünde bir görüş var. Bende bu nedenle new balance leadville 1210v2 almıştım.

www.sportive.com.tr/north-face-m-ultra-mt-t0ccn7y7c

Denediğim ayakkabı bu. Benim günlük hayatta kullandığım normal ayakkabıdan daha hafif ve ciddi bir yastıklaması var. Ben çok beğendim. Mağaza fiyatı 389 tl idi

North Face gerçekten iyi bir seçenek olabilir. Teşekkür ederim. Hoka One’lara merak salmamın sebebi Web sitelerinde markayı ilk kez yaratırken patikada yokuş aşağı koşarken iyi yastıklamalı bir ayakkabı yaratma fikrinden bahsetmeleriydi. Speedcross’lar yol tutuş ve su tahliyesi açısından çok iyiler. Ancak oldukça sertler. İznik’de Derbent’den inerken oldukça sıkıntı çektim. Benzeri Kapadokya’da da oldu. Sonuçta “alet işler, el övünür” derler. Her ne kadar benim ayaklar oldukça tecrübesiz ise de suçun bir kısmını ayakkabılara atmaya karar verdim. :slight_smile:

1 Beğeni

Benim merak ettiğim konu yastıklamanın fazla olması sorun yaratır mı arazide çünkü north face ciddi anlamda yastıklama yapıyor. Derbentten inerken bende çok zorlandım. Bunun en büyük sebebi bacak kaslarının yıpranmış oluşuydu yürürken bile canım çok yandı yokuş aşağı inişte