Hangi Ayakkabı Siteleri?

Merhabalar :raised_hand::slightly_smiling_face:

Bir süredir forumda ayakkabıya dair değişik yazılar okuyup bilgilenmeye çalıştıktan sonra sormak
istedim. Piyasada bilinen pek çok sitede dahil orijinal olmayan ayakkabılar satıldığını gördüm. Merak
ettiğim ayakkabılarınızı hangi sitelerden alıyorsunuz.Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

3 Beğeni

Merhaba, en son adidas indiriminde de olduğu gibi adidas online mağazadan alıyorum. Fiyatları hariç olmak üzere başka bir problemle karşılaşmadım yaklaşık 5 yıldır.

2 Beğeni

Anladım teşekkürler :hibiscus:

1 Beğeni
2 Beğeni

Nike alınacaksa Nike’ın official sitesi en güvenli olanı,gönderimlerini Türkiye’den bile yapmıyorlar, tüm gönderilerini Hollanda’da ki depolarından yapıyorlar. Transit süre uzun oluyor ama en azından orijinalliği konusunda içim rahat.

3 Beğeni

Aa bunu bilmiyordum bilgilendirme için teşekkür ediyorum :raised_hand:

1 Beğeni

gümrükte %20 ödemeden alabiliyor musunuz Hollanda’dan gelen ayakkabıları?

3 Beğeni

250 TL’lik şort için 50 TL kargo ücreti istemelerinin sebebi bu mu?:grinning:

3 Beğeni

Yalı Spor
Koray Spor
Barçın
SPX
Boyner

4 Beğeni

Sanırım Yalı ve Barçın Boyner-Morhipo’nun tedarikçisi olarak da çalışıyorlar. O yüzden ben çoğunlukla Boyner-Morhipo’dan alıyorum.

İndirim sezonu olmadıkça pek bir şey satın almam, ama mesela indirimsiz bir Adidas alacaksanız Adidas’ın yeni üyelere ilk siparişte %15 indiriminden yararlanabilirsiniz.

2 Beğeni

Ben bir çok defa sipariş verdim nike.com üzerinden ortalama 1 hafta sürede direkt kapıma kadar geliyor herhangi bir gümrük ücreti ödemedim şimdiye kadar. Bilginiz için. Selamlar.

5 Beğeni

Türkiye’den internet bağlantısıyla girdiğinizde zaten Türkçe web sitesi çıkıyor. Buradaki TL fiyatlara gümrük vergisi vs. dahil, başka bir şey ödemiyorsunuz. Sadece gümrüğe geldiğinde adınıza ithalat yapmak için TCKN istiyorlar. Gerekirse iadeyi İstanbul’da bir adrese PTT kargo yoluya ücretsiz yapıyorsunuz. Zaman zaman ayakkabı fiyatlarında kampanya oluyor, takip etmek lazım.

2 Beğeni

Morhipo’da farklı satıcılar da oluyor, satıcıya dikkat edin mutlaka.

3 Beğeni

Sportive ve Intersport 'da bu listeye eklenebilir.

3 Beğeni

yok gümrük ücretini kendileri ödeyip size satın alma işlemini yaprken bildiriyorlar.

2 Beğeni

düzeltme yapıyorum: sitedeki fiyatlar gümrük vergisi dahil fiyatlardır. sadece kargo ücreti ödeneiyor. örnek vermek gerekirse; geçen ay 589 TL ye pegasus37 aldım. 39 TL kargo ödedim.Toplam 628TL ye maloldu bana. 1000 TL üzeri sanırım kargo ücretsiz.

3 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkürler :hibiscus::innocent::raised_hand:

1 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkürler. :hibiscus::innocent::raised_hand:

Nike.com.tr iyi ama fiyatlar malesef uygun değil. Avantajı ise her tür iadeyi kayıtsız şartsız kabul etmeleri.
Mesela alpha fly ve vapor fly alan arkadaşlarım vardı. Bir tanesinin ilk maratonda tabanı ciddi yıprandı, diğerinin ise parmakları morardı ki hep aynı numara nike giymesine rağmen. Koşulsuz iade aldılar. Rahat edemedim dersen bile iade alıyorlar. Türkiyede uğraş dur.

@spinodal geçenlerde bir instagram yayınında bahsetmişti. Genelde önceki sezon ayakkabıları daha uyguna tercih edebilirsiniz diye. Mesela şu an Pegasus 36’ları Nike Factory Store 265’e satıyor. Geçen sene 200 TL’ye Pegasus 35 Shield almıştım. 1 model geriden takip edilirse çok uyguna bulunabiliyor.

3 Beğeni

Bilgilendirme için çok teşekkür ediyorum dediğiniz konu da haklısıniz​:hibiscus: . Birde ben yakın zamanda esnek düz taban olduğumu öğrendim aslında bu konuyla ilgili de araştırdım fakat pek bilgi edinemedim bu tür durumlarda ayakkabıyı doğru seçmek koşu bakımından çok önem arz ediyor. Model olarak bu konuyla alakalı tavsiye almak adına yeni bir konu mu acmalıyım forumda bilmiyorum. :roll_eyes:

1 Beğeni