Günlük Hayatta Koşuya Giden Yollar

Burada hepimiz koşuyoruz ve aynı zamanda da bir iş, bir meslekle meşgulüz. Bu anlamda benim motivasyonumu kıran bir durum var ne yazık ki. Öğretmenlik yaptığım için günün büyük bir kısmını okulda geçiriyorum. Eve geldiğimde ise hava kararmış veya kararmaya yakın oluyor. Böyle bir durumda koşu antrenmanlarımı aksatabiliyorum; bu da psikolojik olarak beni olumsuz etkiliyor.

Sizler yaptığınız mesleklerle birlikte koşuya zaman ayırmak için nasıl yöntemler izliyorsunuz?

Mesela koşu alanına toplu taşıma araçlarıyla gidip gelmek zorunda olanlar var mı aramızda? Ben görme engelli olduğum için yollarda koşamayacağım zamanlarda evime en yakın stada gitmek durumunda kalabiliyorum. Toplu taşıma araçlarıyla gidip gelme durumu da motivasyonumu düşüren nedenler arasında.

Sizler bu veya buna benzer durumlarla karşılaştığınızda nasıl bir yol izliyorsunuz? Belki birbirimize yardımcı olabilecek fikirler ortaya koyabiliriz diye düşünerek bu konuyu açma gereği duydum.

1 Beğeni

Benim evime yakın stadyum var ve halka açık olduğu için akşam 22:00’ye müsaade var kullanabilmek için. Dolayısı ile havanın kararması, soğuması, yağmur vb. olumsuz etkenler bizi etkilemiyor, antrenman vakti geldiğinde doğru stada gidiyorum. Ancak, işlerim uzar ve akşam antrenmana gidecek fırsat bulamazsam, ertesi gün sabah )saat 5.30-6.00 gibi) biraz daha uzak ama açık alan bir yere gidip antrenmanı yapıyorum. zor olsa da alışınca motivasyon yukarı doğru çıkıyor :smiley:

1 Beğeni

Bana göre en önemli nokta alışkanlık.Ben işten çıktıktan sonra arabamla sahil yoluna gidip üstümü değiştirip antremanımı yapıyorum.Araba bu yüzden benim için büyük bir konfor sağlıyor.Antremanımı bitirdikten sonra terli halimle kimseyi rahatsız etmeden ve kendimde rahatsız olmadan evime gelebiliyorum.

Ama arabam olmadığı zamanlarda da spor yapıyordum.Şimdi ise araba olmadan spor yapmak imkansız gibi.Çünkü kendimi bu şekilde alıştırmışım.Ama eğer ben bu işe gönül vermiş isem; ki verdiğimi düşünüyorum, arabam olmasa da bu işi yapacağım.Alışana kadar belki biraz zor olacak ama alıştıktan sonra oda fasa fiso.Başta yazdığım gibi alışkanlıkları yeni durumlara göre düzen haline getirmek işin özü bana göre

1 Beğeni

Evimin hemen yakınında 400m parkur var .Kolay koşu istediğimde oradayım dinlenme koşularını orada yaparım.Evden 2 km mesafede orman ve dağ tırmanışı başlıyor yokuşlu çalışma yapmak istediğimde ormana gidiyorum toplu taşıma yada vasıta hiç kullanmıyorum.Tek sıkıntı aynı parkurda sürekli çalışıyorsanız alışkanlık yapıyor başka yere gitmek zor geliyor dolayısı ile sürekli farklı parkurlarda dönüşümlü çalışmak daha keyifli oluyor.