Glucosamine chondroitin msm hyaluronic acid öneri ve tavsiye

Arkadaşlar glucosamine chondroitin msm hyaluronic acid kullanan varmı 5 yıldır kosuyorum son 2 yıldır daha iyi koşuyorum ortalama tempo 5 10 15 21 km de 4:05 gibi düsünün tabiki 4:05 21 km göre yazdım ayrıca fitness de yapıyorum tabıkı büyüme amaçli değilde güç ve form amaçlı yapıyorum kosuda diz eklemlerim için böle bir ek takviye kullanmak istiyorum iki firma arasında kaldım tabıkı 1. firma ithal firma bilinen Nature’s Supreme Glucosamine Chondroitin, MSM ve Hyalüronik asit 120 adet var kutuda fiyat 195 tl gibi birde yerli üretim olan var 2.olan Ncs Glucosamine Chondroitin Msm Hyaluronic Acid Boswella 300 Tablet bu iki ürün arasinda kaldım acıkcası pek bilgimde yok bu tarz takviyelerle alakalı yardımcı olursanız sevinirim herkeze iyi sporlar

1 Beğeni

Bir müddet kullanınca karaciğer enzimlerinizi kontrol ettirin, takviye vitamin ve besinler alt ve AST enzimlerini tehlikeli duzeye çıkarıyor, ben acizane tavsiye etmem

2 Beğeni

zaten devamlı kullanmayacagım haftada 3 gün filan su anda dizimde bir sıkıntı yok ama ilerleyen zamanlarda sıkınyı yasamak iştemiyorum zaten hangisini alaçagıma karar veremedım pek anlamıyorm içeriklerinden sizce hangisi alınma ayrıca tşkler

Nature’s Supreme markasının ürünlerini sıklıkla kullanıyorum, olumsuz bir yanını görmedim, memnunum diyebilirim. Kardeşim cilt probleminden ötürü Roaccutane kullanmıştı ki ne kadar ağır bir ilaç olduğu malumunuz. Karaciğer etkilenmesin diye tedavi süresince Nature’s markasının deve dikeni ekstraktını aldı. Roaccutane kullanmasına rağmen deve dikeni sayesinde karaciğer enzimleri normalden daha iyi çıkmıştı.

Yıllardır gıda takviyesi kullanıyorum ancak NCS markasını ilk kez görüyorum, bilgi sahibi değilim. İçeriğine baktığımda pek bir fark yok gibi. NCS’de fazladan kolajen ve zerdeçal var, diğerinde ise hyaluronik asit var.

Yıllar önce eczacı arkadaşım Osteo Bi-Flex Advanced Triple Strength tavsiye etmişti ama şimdi baktığımda içerik olarak sizin söylediğiniz ürünlerle arasında fark yok. Aradaki fark marka ve üretim kalitesi. Hangisini alıyorsanız alın, yanında Omega 3 takviyesi de almalısınız bence.

Bitkisel ve doğal içerikli takviyelerin karaciğer enzimlerini kötü etkileyeceğini düşünmüyorum. Aksine pozitif etkisi olur. Özellikli deve dikeni, enginar, hindiba ekstresi gibi takviyeler karaciğere reset atar adeta.

3 Beğeni

Çok tşkler omaga 3 de kullanıyorum nsc markasının siprisini verdim bakalım olumlu olcakmi

1 Beğeni

Ben kremini kullanmıştım. Memnun kalmıştım veya plasebo etkisi idi bilemiyorum. Sonuçlarını da ileride paylaşırsanız sevinirim

1 Beğeni

Merhablar kullanmaya basladım 1 ay gibi deneyim olumlu yada olumsuz mutlaka paylasırım

1 Beğeni

Ben kullandım hiçbir faydasını görmedim.

1 Beğeni

Sikayetınız neydı ??? Neden faydasını görmediniz?

Dizimde sorun vardı. Ne dizimi bükebiliyor ne de adım atamıyordum. Bir düzine doktora gittim. Her seferinde röntgen ve MR çektirmekten ( her doktorun kendi röntgen ve MR istemesinden ) yıldım, bıktım. Glukosaminden tutunda ( her doktorun kendini yakın hissettiği ilaç ve takviye gıda satan firmalardan !.. kemik iliğinde kadar kullanmadığım ilaç ve takviye gıda kalmadı.
Kimi doktor kıkırdak erimesinden dem vurdu kimisi de dizdeki sıvının azlığından. Kimisi de hemen ameliyat dedi !..

Sözün özü internette yabancı kaynaklardan ücretsiz bir şekilde o bölgedeki sorunumun ne olduğunu tespit edip ona göre tedavi uyguladım. Ben buz kompresi, bölgeyi güçlendiren antrenmanlar ve doğal beslenme ile o bölgedeki sorunumu şükür atlattım.

Size de tavsiyem mümkün olduğunca ilaç ve takviye gıdalardan uzak durun.

Not: İşini sevgi ve bağlılıkla yapan doktorları tenzih ederim. Yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermek istemem.

2 Beğeni

Öncelikle çok geçmiş olsun takviye ben spor yaptıgım için kullanıyorum ilerleyen zamanlarda yaşlarda diz bölgesinden sıkıntı çekmemek için Allaha şükür bir problemim yok ama koşu sporu biraz farklı patika yol koşu bantı vs ister istemez diz bölgesi biraz yıpranıyor ayrıca adınıza sevimdim kurtulduğunuza diz probleminden tabiki sadece ek takviye almakla olmuyor iyi antraman sart o bölgeye ve bütün vücut bölgelerine …

1 Beğeni

Taysiyem ; Solgar marka bu konu da iyi. Fiyat olarak diğer markalara göre yüksek. (Glucosamine Chondroitin Msm) ek olarak kollajen tip 1-2-3 de alınabilir.
Kullanmadan önce Doktora danışmanız da fayda var.
Ayrıca Doktor tarafından ayrıntılı açıklanmış. Bakmak isterseniz link; https://www.fitekran.com/glukozamin-kondrotin-msm/

Hocam cok tskler bilgi icin bilinmis marka almak herzaman daha mantikli :ok_hand:

Rica ederim. Kesinlikle, bu tarz supplementler suistimale çok müsait.

Bende dizimde diz kapağı eklem kısmında koşarken belli bir süre sonra özellikle alçalan eğimlerde başlıyor) çıkan acı için bu markayı almayı düşünüyorum ama başka markanın da (Hardline) var ikisi arasında kaldım açıkçası.

Doktor randevusu bulamıyorum. Bir doktora bulup gittim bir egzersiz verdi geçmezse film çekeriz ve 1 ay sonra gel dedi. Egzersizde kalça eklemimi mahvetti. Elbette benim cahilliğim olabilir ama film çekmeden de tam olarak ne var ne yok nasıl anlayabilir? Tabii bu doktordan doktora değişiklik gösterebilir. Ben koşmak istiyorum sporu bırakmak istemiyorum, teşhis hemen koyulsun tedaviye başlansın istiyorum canımı çok sıkıyor.

1 Beğeni

Merhaba,
Sadece takviye edici / supplement ile sonucu ulaşmak zor. Önce tanı teşhis önemli. Görüntüleme yönetmenleri ve spesifik testler. En önemlisi sizin şikayet öykü ve durumunuz. Spor ile ilgili olan
Ortopedi ve Travmatoloji Hekimi ve daha sonra spor Fizyoterapistine danışmanız da fayda var.

Diz ağrısı geniş bir konu.

Geçmiş olsun
Saygılarımla.

2 Beğeni

Teşekkür ederim elbette, bu süre zarfında glucosamin condroitin kullandım çok faydası oldu daha azaldı.Yarın da bir spor hekimine randevum var.

1 Beğeni