Geniş kalıplı ayakkabı tavsiyesi

Merhaba,

Son dönemde maalesef geniş kalıbı olan koşu ayakkabısı bulamıyorum. Biraz taraklı bir ayak yapım var ve giydiğim ayakkabılar baş parmakların yanındaki kemikte sıkıntı yaratıyor. Tırnak düşmelerinden hiç bahsetmiyorum. Değerli önerilerinizi bekliyorum.

Sevgiler, saygılar.

Hocam merhaba ayni sorun bende de var nike’in flyknit modeli rahat ettirdi onun disinda yarim numara bir numara buyuk alip cozuyorum sorunu

Merhaba, benim de taraklı ve kemik çıkıntısı olan ayaklarım var. Bunu da ayakkabı konusunda çok fazla sorun yaşadıktan ve baş parmağımın yanındaki kemik yara içinde kaldıktan sonra anladım. Ben yurtdışından Altra modellerinden aldım ve çok memnun kaldım. Bazi firmalar bu özel ayak sorunlari için ayakkabı üretiyor. Altra da bunlardan biri. Arama motorlarında “running shoes for bunions” diye aratırsanız , kendi ayak yapınıza uygun seçenekleri Google listeliyor. Başka pek çok markanın da seçenekleri mevcut. Umarım faydalı olmuştur. Keyifli koşular

1 Beğeni

Çok teşekkür Ederim Evrim Hanım… Mutlaka yardımcı olacaktır. Ama yurt dışından getirtmek biraz sıkıntılı… Altra’nın low drop ayakkabılarını merak ediyorum açıkçası. Bakacağım artık. Zaman ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim.

Merhaba,

Maalesef bütün bu sıkıntılar Nike React Flyknit giymeye başladıktan sonra oldu. Açıkçası Nike’ın hiç bir modeli bana hitap etmedi. Bir numara ya da yarım numara büyük almış olmam da çözüm olmadı. Umarım bir gün uygun modelini bulup giyebilirim.

hocam aslında siz yazınca aklıma geldi de reactta aynı sorun olmuştu zoom fly flyknit benim demeye çalıştığım model :slight_smile: biraz direk spesifik oldu ama kabaca söyleyecek olursak çorap gibi dili olmayan ayakkabı ile çözdüm diyeyim. aslında benim de yaklaşık aynı sorun serçe parmak bölgesinde oluyor. altra yine çözüm olarak görünüyor ama tabi denemeden almak benim de içime sinmiyor

Aynen Onur Bey… Denemek gerekiyor tabii ama çoğunlukla aradığım modeli alış-veriş sitelerinde bulabiliyorum. Biraz sıkıntılı oluyor tabii ama yapacak bir şey yok. Söylediğiniz modeli inceleyeceğim. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

New balans 1210 , asic nimbus 17

Tavsiye için teşekkür ederim Erhan Bey. İnceleyeceğim.

Topo da bir tanesi.
Geçen yıl deneme şansım olmuştu. Ah işte bu dedim. Fakat bunlar nich markalar, yeni model idi, etiket fiyatını veremedim.

Euro bu kurda iken epey bir süre de deneme şansım olmayacak gibi duruyor. Deneyen olursa haber etsin. :blush:

Nike wildhorse’u 2 yıl kullandım. Yanları bez olduğu için kemikli yerlere değen yerler önce yırtıldı, ama yırtıldıkça rahatladı. Tabanları eriyene kadar kullandığım en rahat antrenman ayakkabım idi. Tabii trail için yazdım.

Merhaba,

Topo, Newton, Altra, Inov8… ve diğerleri sizin de dediğiniz gibi niş ve pahalı ürünler. Ulaşmak zor. Haliyle denemek de zor oluyor. Ancak yurt dışına çıktığımda mümkün olabilir. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Topo’nun https://www.runnerinn.com/running/topo-athletic-mt/1297302/p modelini 2017’de eşime almıştım. kargo dahil 50 dolara gelmişti.

Ayakkabı geniş ve rahat, rahat olmasına ama tabanı ince, uzun koşular ve antrenmanlarda maalesef ayağı yoruyor. Bir iki kez antrenmanlarda giydikten sonra rafa kaldırdı kendisi.

Şimdi baktığımda 458TL…

1 Beğeni

Siteyi inceliyorum Tuğrul Bey. İyi seçenekler var. Ama şu an kur kaynaklı fiyatlar biraz yüksek duruyor. Bu arada ilginç bir şekilde low drop ayakkabılarda daha rahat ediyorum. Yurt dışından getirttiğim Saucony Fastwitch’le İstanbul Maratonunu 3:30’da bitirdim. Açıkçası kendimi de çok kötü hissetmedim bitirdiğimde. Söylediğiniz modeli özellikle inceleyeceğim. Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.