Gaziantep / Gazi Yarımaratonu 19 Aralık 2021 Kayıtları Açılmış

Sevgili dostlar, Gaziantep Gazi Yarı maratonu kayıtları açılmış. Sizleri ismi sürekli o lezzetli mutfağı ile gündeme gelen Gaziantep’e ,gelenekselleştirmeye çabaladığımız yarı maratona davet etmek isteriz.

https://gaziyarimaratonu.org/

6 Beğeni

GAziantep’in düşman işgalinden kurtulmasının 100. yılı anısına haftasonu koşulacak Gazi YArı maratonuna kimler katılıyor? Gaziantep’te bir ihtiyaç olursa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1 Beğeni

Gazi Yarı Maratonu hakkında bir kaç söz söylemek isterim. 19.12.2021 tarihinde yoğun yağmur altında gerçekleşen, Gaziantep’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı anısına koşuldu. Böyle anlamlı günün adına yakışır bir organizasyon oldu. Katılım geçtiğimiz yıllara nazaran yüksekti. Katılan tüm katılımcılar en azından benim gözlemlediğim ve sohbet edebildiğim kadarıyla memnun ayrıldılar. Şehrin ana yollarının kapanmış olmasından kaynaklı trafik kimi yerlerde çok kilitlenmişti, bu sebeple agresif kimi sürücülerle sporcular arasında da gerginlikler olduğunu duyduk. Şehir koşuları bir kültür meselesidir,Avrupadaki kentlerde insanlar bunu bir şenlik havasında geçiriyor, kamp sandalyelerini kurup yarış boyunca mücadele eden sporcuları izleyip tezahüratlar yapıyorlar. Bu yıl 3. sü düzenlenmişti eminim her yıl tekrarlanırsa kentte bir şehir koşu kültürü oturacaktır.

Halk koşusu yağmurdan dolayı 21K startından önce, 45dk erken start verdi. Yağmur neredeyse koşu boyunca devam etti,finish noktasında geldiğimizde organizasyon tüm sporculara havlu dağıttı, bence düşünceli bir davranıştı, bir nebze olsun kurulandık.

Bitiren madalyası gerçekten 100. yıla yakışan ikonik bir tasarım olmuş, benim koşulardan kazandığım en gösterişli madalya diyebilirim. Bir yüzünde Gaziantep Kalesi, Zeugma Çingene Kızı ve yarışmanın adı yazıyor, diğer yüzünde istiklal madalyası var. Kurtuluşun 100. yılını hatırlatan güzel bir anı oldu. Ayrıca finishte sporculara verilen gıda paketleri de bence başarılıydı.

Başlangıç öncesi Bakiye Duran ve nam-ı diğer Takım Elbiseli Maratoncu Bilal Gül ile karşılaşıp, beraber koşmak bizim için yarışın unutulmaz anlarından biriydi.

Ben inanıyorum Gaziantep’e gelip bu yarışı koşanlar güzel anılarla ayrıldılar. Yılın son yarı maratonu oldu bir çok koşucu için. Şimdi sırada yeni yılın ilk yarı maratonu olan Adana Kurtuluş Koşusu var. Tüm herkese sağlıklı koşular…

6 Beğeni