Garming Forerunner 245 ekranda çatlak

Merhaba,

Bir dağ koşusu esnasında kayıp kolumu çarptım ve ne yazık ki saatimin ekranı boydan boya çatladı. Görünüş olarak rahatsız etmiyor ancak artık su geçireceği için denizde/havuzda kullanamıyorum. Garmin ve Baytekin ekran değişimini garanti kapsamında değerlendirmiyor ve ekran değişimi için 2300 TL talep ediyor (neredeyse saat fiyatı). Bu konuda tecrübesi olan var mı? Alteratif bir teknik servis de bulamadım ekranı kendim değiştimeyi planlıyorum ancak siparişi sadece Aliexpressten verebiliyorum Türkiye içinde satıcı yok, tecrübesi olan paylaşabilirse sevinirim.

Teşekkürler,
Lokasyon; İzmir

3 Beğeni

Çatlak o kadar rahatsız etmiyorsa, camın çatlak olduğunu belirterek yüzmeyecek birine 1500tl civarında satmaya çalışın. Eğer satabilirseniz, üzerine para ekleyip yenisini alın. Böylece 2300tl’den daha makul bir fiyata yenilemiş olursunuz saatinizi. Saat Elcobil’de 2500tl. 1500’e sizinkini satarsanız 1000tl’ye işi halletmiş olursunuz.

2 Beğeni

Garmin Avrupa ile iletişime geçebilirsiniz. Biraz ısrar edince değişim yapabiliyorlar.
2. el olarak sattığım bir Fenix 3’ün ana kartı, pil akım dalgalanması yüzünden yanmıştı. Garmin Avrupa ile 1 aylık bir epostalaşma süreci sonunda 800TL gibi bir rakama saati yenisi ile değiştirdiler.

1 Beğeni

Garmin Forerunner 245 ekranı gorilla glass 3 olsa da çatlamasının seviyesine etkisi olmus sanırım.
https://www.amazon.com.tr/IPG-Garmin-Forerunner-245-245-Koruyucu/dp/B07TCHVRY4

Belki ekran koruyucu camın su geçirmesini azaltır yada çatlağın büyümesini azaltır.

1 Beğeni

Tekrar merhaba,

Aliexpress üzerinden aldığım ekranı kendim değiştirerek sorunu çözdüm. Şimdilik herhangi bir problem görünmüyor. Umarım kimsenin başına gelmez ama olur da ihtiyacınız olursa aldığım ekranın linki aşağıda. Siparişi 1 haftada hızlı bir şekilde ilettiler.

7 Beğeni

Benimde ekranım lcd çizildi forerunner 245 Acaba nasıl yaptınız yada yapıştırmayı ne kullandınız

Merhaba, b7000 diye bir yapıştırıcı kullandım, genelde telefon ekranı yapıştırmak için kullanılıyor, telefon malzemesi toptancılarında ya da online satış sitelerinde bulunuyor

2 Beğeni